panelový dům s namontovanými podfasádními předokenními roletami

Domov a zahrada 10. 1. 2023

Stín v bytě: rolety do bytových domů – ideální řešení

Venkovní rolety jsou stále oblíbenějším řešením, které využívají jednotlivé domácnosti, majitelé veřejných budov nebo developeři při výstavbě moderních bvtových domů. Jaké jsou vlastnosti jednotlivých roletových systémů? Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Venkovní rolety – budou fungovat?

Venkovní rolety jsou ideální volbou, která je z hlediska snížení zahřívání interiérů mnohem efektivnější než rolety vnitřní. Souvisí to s jejich umístěním. Ano, také se samy o sobě zahřívají, ale jak jsou namontovány na vnější straně budovy (okna), teplo tam i odevzdávají. Vnitřní žaluzie, které jsou umístěné až v interiéru bohužel teplo už do interiéru pustí. Výhodou venkovních rolet je navíc možnost 100% zatemnění interiéru.

Proč si vybrat předokenní rolety

Důležitý je výběr rolet. Rolety mají tedy primárně tepelně-izolační funkci. Chrání nás před sluncem a přehříváním místnosti. Není to však jen kus materiálu před okny. Současně poskytují soukromí a chrání nás před zvědavými pohledy sousedů. Zároveň poskytují i významnou akustickou bariéru. Umí dokonce chránit dům či byt proti vloupání.

Typy rolet dle montáže

Venkovní rolety lze montovat dodatečně na okno nebo v případě rozsáhlé rekonstrukce bytového domu s výměnou oken či se zateplením lze skrýt horní box i postranní vodící lišty. U předokenních rolet dodatečně montovaných je roletový box umístěn v horní části rámu okna. Je potřeba počítat, že roletová kazeta tak zakrývá část okna. Montovat předokenní rolety lze téměř na jakékoliv okno. Samozřejmě však s ohledem na technologické možnosti, aby vše fungovalo jak má.  

Hlavní výhody, které přináší rolety

Další velkou výhodou venkovních rolet je úplné zatemnění i ve dne. Těchto výhod využijí především ti, kdo pracují na různé směny a potřebují se vyspat takřka kdykoliv. Venkovní rolety přináší také nemalý komfort pro spaní přes den malým dětem. Při zatemnění místnosti budou spát nerušeně a v příjemném klimatu.

Ochrana před sluncem tak tedy není jedinou funkcí, kterou rolety plní. Často jsou instalovány v místnostech s okny směřujícími do ulice nebo na pozemek sousedů. Ve svém domově se chceme cítit dobře a díky interiérovým roletám se nemusíme bát o své soukromí. Ochrání interiér našeho domova před zvědavými pohledy cizích lidí z okolí a donutí nás, abychom se nemuseli bát pohledů ostatních.  Stejně tak rolety přináší úspory energie v zimních měsících, v létě ochrání prostor před horkem a prudkými slunečními paprsky a následnými náklady za provoz klimatizace.

Vyberte si kvalitní rolety

Abyste měli jistotu správné investice, vyberte si kvalitní rolety od UNIVERS. Rolety si vyrábí sami na míru, takže si zákazník v rámci vzorkovníku může vybrat dle svého vkusu a s ovládáním, jaké mu bude vyhovovat. Záleží na vašich požadavcích, zda chcete kontrast nebo něco neutrálního.

Vše je na vyrobeno přesně podle přání zákazníka o ohledem na technologické možnosti.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení stínění?

Dejte nám vědět a naši specialisti
se vám budou věnovat.

Chci poradit