Časté dotazy

Vítejte na stránce s častými dotazy. Najdete zde odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se našich produktů. Ušetřete čas a získávejte rychlé a jasné informace. Pokud zde nenajdete, co vás zajímá, kontaktujte nás.

Nejčastější dotazy

Proč investovat do markýzy na míru?

Jedině markýza na míru Vám může poskytnout perfektní řešení, které přesně odpovídá vašim potřebám a estetickým požadavkům. Díky individuálnímu přístupu získáte markýzu, která se ideálně hodí k vašemu prostoru a zvýší jeho komfort a atraktivitu.

Rovněž jsme se zabývali otázkou i zda investovat do markýzy nebo slunečníku. Shrnutí si můžete přečíst v našem blogovém článku Markýza nebo slunečník?

Kde se vzal název rolet den a noc?

Tento velmi oblíbený typ látkového stínění funguje na principu střídání pruhů látek pomocí ovládacího řetízku. Jedna látka je vždy typu záclony, tedy průsvitná a druhá látka je kompaktní v různém barevném provedení i textuře. Můžete vybírat z velmi široké kolekce látek. Z tohoto důvodu nazýváme rolety den a noc, že mají možnost dvojího využití – přes den a přes noc.

Jaký je ekonomický efekt instalace solárních venkovních rolet?

Instalace solárních venkovních rolet vede ke snížení nákladů na energii, protože snižují množství slunečního záření, které proniká do domu a zároveň zlepšují tepelnou izolaci. To může vést k nižším nákladům na klimatizaci v letních měsících a na vytápění v zimních měsících, což přináší úspory na dlouhou dobu. Současně provozem solárních rolet nespotřebujete žádnou elektrickou energii na jejich provoz.

Jsou solární venkovní rolety vhodné pro všechny typy oken?

Ano, solární venkovní rolety jsou obecně vhodné pro všechny typy oken. Rolety vyrábíme na míru, takže vždy přesně padnou do daného stavebního otvoru.

Jak dlouho vydrží baterie solárních venkovních rolet?

Doba výdrže baterií solárních venkovních rolet se může lišit v závislosti na konkrétním modelu a kapacitě baterií. Obvykle jsou navrženy tak, aby vydržely několik dní bez slunečního svitu.

Jak fungují solární venkovní rolety?

Solární venkovní rolety jsou vybaveny solárními panely, které absorbuji energii ze slunečního záření a přeměňují ji na elektrickou energii. Tato energie je poté využita k pohonu mechanismu rolet.

Jsou lepší žaluzie nebo rolety?

Výběr mezi žaluziemi a roletami závisí na osobních preferencích a potřebách. Žaluzie nabízejí více možností regulace světla, zatímco rolety mohou poskytovat lepší zatemnění. Je to otázka designu a funkcionality, kterou preferujete.

Prodáváte náhradní díly na horizontální žaluzie?

Samozřejmě nabízíme náhradní díly na žaluzie naší výroby. Pokud máte žaluzie jiného výrobce, nelze zaručit, že Vám naše díly do Vaší žaluzie budou pasovat.

Jak udržovat a čistit venkovní rolety?

Čištění závisí na materiálu rolet. Většinu lze jednoduše čistit vlhkým hadříkem a mírným čisticím prostředkem. Stačí však i obyčejný déšť, který smyje prach. Pokud jste ve vyšších patrech, můžete si najmout specialisty s plošinou, kteří Vám rolety vyčistí.

Jaký je rozdíl mezi předokenními roletami a screenovými roletami?

Základním rozdílem je materiál, ze kterého jsou rolety vyrobeny. Předokenní rolety jsou z hliníku a ve staženém stavu jsou jako celistvý pancíř, přes který není vidět. Použitím screenové rolety omezíte prosvit slunečních paprsků do interiéru a nedochází tak k ohřívání místnosti. Ve staženém stavu je však skrz tkaninu vidět do exteriéru, takže zajistí optimální světelné podmínky pro práci i odpočinek.

Kolik stojí venkovní žaluzie?

Cena venkovní žaluzie závisí na několika parametrech – na rozměru, typu venkovní žaluzie, na barvě, na typu ovládání atd. Zašlete nám zadání a Vaši představu a my Vám rádi zpracujeme kompletní nabídku, případně poradíme a doporučíme nejvhodnější typ.

Z jakých materiálů žaluzie vyrábíte?

Lamely exteriérové žaluzie vyrábíme z hliníku v mnoha barevných odstínech. Šířka lamely je dle typu žaluzie – 70mm, 80mm nebo 90 mm.

Jak chránit výsuvnou markýzu před větrem?

Většina výsuvných markýz je navržena tak, aby odolávala mírnému vánku. Pro silnější větrné podmínky je možné použít speciální senzory, které automaticky svinou markýzu. Je však nutné počítat s reakční dobou cca 2-3s a zatažení trvá 30-60s dle výsuvu markýzy.

Může výsuvná markýza snížit náklady na chlazení v interiéru?

Ano, výsuvné markýzy mohou pomoci snížit tepelný příjem slunečního záření, což může vést ke snížení nákladů na chlazení v horkých dnech.

Jsou sítě proti hmyzu vhodné pro alergiky?

Ano, sítě proti hmyzu mohou pomoci snížit vstup alergenů do domu a chránit alergiky před hmyzem. Nabízíme speciální protipylovou síťovinu.

Do jaké míry sítě omezují výhled?

Moderní sítě jsou navrženy tak, aby byly co nejvíce neviditelné a minimalizovaly omezení výhledu. Nabízíme i různé barevné provedení síťoviny – transparentní, šedou či černou.

Jak vyčistit plissé? Lze ho prát?

Některé typy látek lze vyprat na 30°C a běžnou údržbou je vysání vysavačem s nástavcem na čalouněný nábytek. Vyhněte se však agresivním čistícím prostředkům.

Umí látková roleta udělat v místnosti dokonalou tmu?

Ano, ale musí se jednat o roletový systém, který se skládá z hliníkové kazety, vodících lišt s kartáčky a spodní hliníkové lišty s kartáčkem. Samozřejmostí je zvolit blackoutovou látku.

Jsou screenové rolety vhodné pro všechny typy oken?

Ano, screenové rolety jsou vhodné pro různé typy oken, včetně klasických oken, francouzských oken a balkonových dveří.

Jaký je průměrný čas otevírání a zavírání vjezdové závory?

Průměrný čas otevírání a zavírání vjezdové závory se pohybuje obvykle v rozmezí 1,5-8 sekund, v závislosti na modelu a nastavení.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení stínění?

Dejte nám vědět a naši specialisti
se vám budou věnovat.

Chci poradit