stažené venkovní rolety na oknech krásného rodinného domu

Domov a zahrada 15. 2. 2023

Jak chytře ušetřit?

Kupte si venkovní rolety

Náklady na vytápění rostou strmě vzhůru a mnoho rodin přemýšlí nad tím, jak ušetřit. Podzim je obdobím, kdy začíná topná sezóna a s ní se rovněž zvyšují výdaje z rodinného rozpočtu. A v zimním období to všichni pociťujeme ještě více. Potřebujete ušetřit? Poradíme vám.

Způsobů, jak ušetřit ze energie je celá řada

Způsobů, jak ušetřit za energie je celá řada. Při výběru způsobu úspor se vyplatí přemýšlet dlouhodobě. Můžete utěsnit okna i dveře, čímž snížíte únik energie zejména ve starých budovách. Stejně tak je důležité seřídit na zimu okna. Pomocí nastavovacího válečku snadno usměrníte míru přítlaku těsnění.

Velmi důležité je mít volný prostor u radiátorů, aby teplo mělo přístup do celého prostoru a nezakrývala jej třeba komoda nebo těžký závěs. Závěsy by měly sahat délkou k parapetu. Proto je i vhodné mít na oknech stínění, které zakrývá pouze okenní tabuli typu horizontálních žaluzií nebo látkových rolet.

Investujte do předokenních rolet UNIVERS

Investice do předokenních rolet UNIVERS je další z možností, jak každý rok ušetřit. Venkovní rolety jsou nejuniverzálnějším stíněním oken. Zvyšují komfort užívání objektu a snižují náklady na jeho údržbu. V létě chrání před přehříváním místností. Zastavují světlo a sluneční paprsky před sklem. Díky tomu jsou účinnější než vnitřní stínění (žaluzie, látkové rolety) a umožňují udržovat uvnitř správnou optimální teplotu. V zimě, když je venku mráz a sníh, je spuštěná roleta ochranou před podchlazením.

Na následující fotografii vidíte okno vyfocené pomocí termokamery, na kterém je předokenní roleta stažená na polovinu okna. Je zřejmé, že venkovní rolety zadrží teplo a nedochází k jeho úniku z interiéru. Venkovní rolety viditělně šetří náklady na vytápění!

Na další fotografii je roleta stažená, takže únik tepla je minimalizován a díky perfektní montáži vše těsní jak má. Dům je navíc nezateplený, takže je potřeba zamezit únikům tepla jak to jen jde.

A poslední srovnání oken, kde je jedno se staženou předokenní roletou a druhé má roletu vytaženou. Snímek pořízený termokamerou je vidět hned pod tím. Okno se staženou roletou vykazuje totožný prostup jako zdi domu. Okno bez rolety má výrazné úniky tepla přes celý okenní prostor. Tak co myslíte? Ještě váháte?

Předokenní rolety určitě stojí za zvážení, zvláště když začnete hledat způsoby, jak snížit rostoucí náklady na vytápění a to jak v rodinném domě, tak v bytovém domě. Tuto úsporu navíc poznáte takřka ihned po montáži, kdy v místnostech bude v chladnějším období tepleji.

Předokenní rolety UNIVERS a jejich výhody

Předokenní rolety také výrazně sníží akustiku oken, což je důležité pro obyvatele domů na rušných ulicích, v blízkosti rychlostní komunikace nebo hlučného souseda. Lze dosáhnout snížení o 10 dB, což je pocit, jako by byl hluk snížen na polovinu. Stínění v podobě venkovní rolety navíc chrání okno před měnícími se povětrnostními podmínkami a prodlužuje tak jeho životnost. To je důležité zejména v případě dřevěného truhlářství, jehož údržba může být pracná a nákladná.

Předokenní rolety UNIVERS vyrábí tato společnost na míru zákazníkovi. Můžete si vybrat vlastní rozměry, barvu, typ ovládání, což je oproti typizované výrobě v hobby marketech mnohem praktičtější (leckdy nesežene správnou šířku, ideální barvu, atp.).  Dalším důvodem pro použití těchto rolet je minimální zásah do budovy. Abyste si předokenní rolety namontovali, není potřeba nic bourat. Firma rolety přizpůsobí rozměrem stávajícím oknům. Instalovat je můžete jak při rekonstrukci stávajícího domu, tak je možné přiznat horní box a instalovat je tak kdykoliv dodatečně. Můžete si i vybrat nejvhodnější typ ovládání, třeba přes aplikaci.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení stínění?

Dejte nám vědět a naši specialisti
se vám budou věnovat.

Chci poradit