moderní obývací pokoj s velkou knihovnou, rohovou sedací soupravoua vnitřními horizontálními žaluziemi na oknech

Domov a zahrada 1. 12. 2022

Vykouzlete doma bezkonkurenční místo na práci a studium

Ať už chystáte pracovní stůl pro sebe nebo vytváříte studijní koutek pro svého školáka, pokračujte ve čtení. Máme pro vás účinné tipy, jak zajistit, že se za stolem bude skutečně pracovat a neskončí jako odkládací plocha nepotřebných věcí. 

Nenechte se ničím rušit

Pokud máte možnost, zvolte prostor, který nenabízí přímá rozptýlení. Co tím myslíme? Vyhněte se například přímému pohledu na televizi – a nebo pohodlnou pohovku, která přímo vyzývá k odpočinku. Ideální je aby stůl čelil zdi nebo oknu. 

Jestli pracujete s počítačem, dopřejte svým očím odpočinek v podobě zeleně. Pokud nemáte výhled na zahradu, vytvořte si místo, kde budete pěstovat pokojové rostliny nebo bylinky. Pohled na rostliny je uklidňující a pomáhá od únavy. 

Myslete i na to, aby prostor kolem stolu nebyl přímo průchozí. Po každém vyrušení potřebujete čas na to, abyste se mohli opět začít soustředit a je proto dobré se takovým situacím vyvarovat.

Řešte osvětlení i stínění

V šeru se nikomu nečte dobře. Na podzim a v zimě se brzy stmívá a děti musí dělat domácí úkoly při umělém světle. Proto nepodceňte výběr pracovní lampy. Zároveň je dobré vzít v potaz i úhel – pokud je vaše dítě pravák, ocení lampu spíše z levé strany, kdy si nebude samo sobě stínit. 

V létě a na jaře čelíme opačnému problému. Venku je krásně a svítí sluníčko. A my občas mžouráme do displeje a nevidíme skoro nic. Světlo se odráží od monitoru počítače. Tento problém vyřeší kvalitní žaluzie, markýzy nebo rolety. Populární jsou například látkové rolety, které stíní, ale stále propouští dostatek světla. Zároveň dotváří interiér a zútulňují místnost. Vybrat si můžete ze široké palety barev a zvolit si můžete i jejich propustnost (pro případ, že toužíte po zatemňovacích roletách). Toto řešení je funkční i pro střešní okna.

Dostatek úložného prostoru 

Při učení nebo práci se neobejdete bez hromady pomůcek. Od papírů po zvýrazňovače. Aby nezabíraly zbytečně místo na stole (a nerozptylovaly vašeho prvňáčka), vytvořte pro ně dedikovaný prostor. Můžou to být obyčejné úložné krabice, ale i úložný systém nebo skříňka. Tím zajistíte, že na stole bude dostatek místa na práci.

Skvělé jsou úložné vozíky, do kterých můžete uložit vše potřebné a zároveň je přemisťovat podle toho, kde zrovna budete. A třeba se do nich i vejde nějaká ta hračka!

Řešíte stínění vaší domácnosti? Svěřte se profesionálům. Nejen naše screenové rolety si můžete prohlédnout na prodejnáchPraze, Kladně, Plzni a v Českých Budějovicích. Řešíte věci raději on-line? Mrkněte na naše video nebo na katalogy produktů.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení stínění?

Dejte nám vědět a naši specialisti
se vám budou věnovat.

Chci poradit