Vertikální žaluzie (látkové žaluzie)

Vertikální žaluzie (látkové žaluzie)

Látkové vertikální žaluzie jsou velmi zajímavým interiérovým doplňkem. Hlavní funkcí je samozřejmě  zastínění místnosti, ale Vertikální žaluzievhodnou volbou lamel lze velmi efektně nadekorovat interiér. Tento typ žaluzie tak může sloužit nejen ke stínění, ale i k předělu místnosti nebo k zakrytí dveří či různých výklenků. Stále oblíbenější se stávají i v bytech či rodinných domech. V rodinných domech je zákazníci využívají zejména na zastínění velkých francouzských oken. V panelových domech si našly vertikální žaluzie velkou oblibu pro zastínění zasklených balkónů.

Lamely pro vertikální žaluzie UNIVERS se dodávají v šíři 127 mm a 89 mm. Používáme textilní lamely polyesterové, bavlněné i sklotextilové nebo speciální lamely s napařeným hliníkem pro snížení tepelných zisků místnosti. Tím se zajistí příjemné klima v místnosti a ušetří energie za klimatizaci. Díky otáčení lamel dokážete dokonale kontrolovat světlo a soukromí v interiéru.

7 dobrých důvodů, proč si pořídit vertikální žaluzie

  1. naše vertikální žaluzie vám zajistí ochranu před pálícím sluncem a nežádoucím světlemLátkové žaluzie
  2. naše vertikální žaluzie nabízejí efektivní řešení zastínění kanceláří, přednáškových místností i  bytů
  3. otáčením lamel vertikálních žaluzií dokážete dokonale kontrolovat světlo a zároveň stupeň soukromí ve Vaší místnosti
  4. umíme vyrobit vertikální žaluzie i do oken atypických tvarů a rozměrů (horizontální oblouk, vertikální oblouk, lichoběžník apod.)
  5. u nás najdete lamely pro vertikální žaluzie od ekonomické řady až po nádherné s potiskem pro obytné prostory, ale také luxusní a decentní pro top manažery nebo zatemňovací pro promítací místnosti
  6. ovládaní vertikální žaluzie látkové můžete zvolit ruční jako standart nebo motorové pro náročnější uživatele s dálkovým nebo i skupinovým ovládáním
  7. naše vertikální žaluzie mají dlouhou životnost (pokud se rozhodnete pro jiné lamely, dají se snadno vyměnit pouze lamely a zachovat vodící mechanismus)

Rozměry vertikálních žaluzií

maximální šíře žaluzie – délka vodícího profilu 6msvislé žaluzie

maximální výška žaluzie – od horního okraje vodícího profilu k spodnímu okraji lamel 4m

vodící profil – 45x25mm

šíře lamely – 127mm nebo 89mm

Materiál vertikální žaluzie

vodící profily – extrudovaný hliník

komponenty – PVC lamely – polyester, sklotextil, bavlna, napařený hliník na polyesteru

Barva

profily a komponenty – bílá

lamely – více než 100 barev – prohlédněte si náš vzorkovník, jistě si vyberete. Ideálně si vyžádejte vzorkovník na jedné z prodejen. Náhledy na obrazovce mohou být zkreslené od skutečnosti.

Ovládání vertikální žaluzie

Natáčení lamel látkové žaluzie se provádí kuličkovým řetízkem, lamely je možno otáčet o 180°. Každá lamela je jištěna proti poškození třecí spojkou. Ztohoto důvodu může při chybné manipulaci dojít k rozdílnému natočení jedné z lamel. Tuto výchylku odstraníme 2x protočením žaluzií o celých 180st. Při úplném zavření netahejte dále za kuličkový řetízek ve směru zavírání. Stahování lamel vertikální žaluzie se provádí pomocí stahovací šňůry se závažím, vždy s lamelami kolmo k vodícímu profilu. Luxusní varianta – pomocí pohonu 220V el.motorem s tlačítkovým ovládáním.

Umístění motoru: za vodícím profilem, lze vlevo i vpravo. Rozměr motoru 53,5 x 27,4 x 434mm.

Připevnění vertikální žaluzie

do stropu – pomocí montážního klipu

do zdi – pomocí klipu na stavitelných konzolách

Výroba a montáž

Vertikální žaluzie se vyrábí na poloautomatickém stroji s integrovaným kontrolním systémem pro vysokou kvalitu výroby. Používají se výhradně špičkové kvalitní komponenty. U žaluzií provádíme i kompletní servis (musí být však naší výroby), včetně zaměření a montáže. Stačí zavolat na telefonní číslo 312 663 234 a objednat si naše šikovné techniky a my se o vše postaráme. Vyrobíme a namontujeme Vám vertikální žaluzie, ať máte jedno nebo tisíc oken. Díky technickému zázemí jsme schopni nabídnout vertikální žaluzie nejlevněji. Samozřejmě na velké zakázky poskytujeme vysoké množstevní slevy díky plynulosti výroby na automatickém stroji, zvláště při stejné barvě vertikálních žaluzií. Praha, Kladno a Plzeň jsou města kde nejčastěji montujeme vertikální žaluzie, pokud se ale nejedná jen o jednu žaluzii, montujeme naše látkové žaluzie i v jiných lokalitách, naše vertikální  žaluzie tak naleznete v budově Nejvyššího soudu v Brně. Na další reference vertikálních žaluzií se můžete podívat v sekci reference.

Japonské posuvné stěny (panelové stěny)

Japonské posuvné stěny jsou vysoce moderní dekorativní stínící technika, která se hodí jak k zastínění okenních otvorů či balkónů nebo k rozdělení vnitřních prostor. Jsou tedy vhodné jak do soukromých objektů tak do kanceláří, nemocnic, škol či konferenčních sálů různých komerčních prostor.panelova stena

Jedná se o volně visící látkové panely, které se částečně překrývají. Horní pojezdový profil japonské stěny může mít od dvou do pěti drážek pro umístění látkových panelů a je vyroben z hliníku v bílém provedení. Šíře posuvného látkového panelu může být od 50 do 150cm.

Rozměry japonských stěn

maximální šíře japosnké stěny – 5,6m

minimální šíře japonské stěny – 1m (50cm negarantovaná)

maximální výška japonské stěny – 4m

vodící profil – 38 x 13mm (2 drážky), 49x13mm (3 drážky), 66x13mm (4 drážky), 83x13mm (5 drážek)

Maximální plocha 22,4 m²

japonske-steny-nakres-100

Barva

Horní profil je vždy v bílém provedení.

Látky jsou v široké kolekci provedení – hladké, vzorované, záclonové, s dětskými motivy, nehořlavé atd.

Ovládání japonské posuvné stěnypanelova stena

Japonskou stěnu lze standardně ovládat ručně šňůrou nebo tahem za jednotlivé panely. Pro komfortnější ovládání lze instalovat elektromotor 12V s dálkovým ovládáním.

Připevnění japonské posuvné stěny

do stropu – pomocí montážního klipu

do zdi – pomocí klipu na stavitelných konzolách

Jak se postupuje při objednávce

Vertikální žaluzie či japonské posuvné stěny můžete objednat dvěma způsoby – telefonicky nebo osobně na prodejně. Pokud máte zájem o látkové žaluzie s montáží, náš obchodní pracovník si na VásObrázek obchodnice s příjemným úsměvem vezme kontakt (jméno, adresu, telefon) a přidělí zakázku technikovi. Ten se s Vámi v nejbližších dnech spojí a domluví si termín zaměření. Na základě zaměření s Vámi sepíše objednávku, podle které se žaluzie cca do 14 dnů vyrobí. Záleží na vytíženosti výroby – v době sezóny se termín může prodloužit. U posuvných stěn je termín ještě o cca 1 týden delší.  Pak si s Vámi technik dohodne termín montáže, žaluzie namontuje a vyzkouší.

Platby (záloha a doplatek) probíhají hotově – zálohu ve výši minimálně 70% zaplatíte při zaměření, doplatek po montáži a vyzkoušení.

Pokud máte zájem o vertikální žaluzie či japonské stěny bez montáže, je nelépe přijít do jedné za našich prodejen s požadovanými rozměry (vertikální žaluzie Kladno, vertikální žaluzie Praha, vertikální žaluzie Plzeň, vertikální žaluzie České Budějovice nebo vertikální žaluzie Hradec Králové). Zde si vyberete vhodnou lamelu ze vzorníku  a typ ovládání a obchodní pracovník s vámi sepíše objednávku a způsob odběru nebo dodání. Předpokládaný termín je v tomto případě jeden týden u vertikálních žaluzii, u japonských stěn 14 dní.

Platby (záloha a doplatek) probíhají hotově – zálohu ve výši minimálně 70% zaplatíte při objednání, doplatek při převzetí zboží.