Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie (předokenní žaluzie)

Venkovní žaluzie působí jako moderní architektonický prvek nejen při stavbách kanceláří, škol, ale zejména u rodinných a bytových domů. Bohatou paletou lamelových barev tvoří stylistický prostředek pro kreativní utváření a vzhled fasády. Díky širokým lamelám, které se dají z interiéru nastavit v libovolném úhlu, je možné zamezit zvědavým pohledům zvenku, ale současně dovolují volný výhled zevnitř.

Venkovní žaluzie jsou vysoce efektivním zařízením na stínění a zabránění prosvitu až 80% slunečních paprsků. Předokenní žaluzie zamezují přehřívání interiéru při zachování denního světla v místnosti, takže to oceníte hlavně v horkých letních měsících.Venkovní žaluzie

Jak ukázalo mnoho studií, teplota pod 20°C a nad 30°C snižuje tepelnou pohodu a tím i produktivitu při práci až o 30% a více. Naklápěním lamel exteriérové žaluzie lze regulovat teplotu a světlo v místnosti. Zajišťujete tak příjemné klima v interiéru i v horkém počasí. Takže velmi efektivní variantou stínění jsou venkovní horizontální žaluzie. Praha, Kladno, Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové – zde všude máme pobočky nebo síť našich obchodních zástupců, kteří jsou Vám k dispozici – poradí přímo na stavbě, vypracují cenovou kalkulaci a dohodnou s Vámi smluvní podmínky.

 

Venkovní žaluzie mohou být namontovány přímo na okno, do předem připraveného prostoru pod fasádou nebo na fasádu. Ideálním řešením je konzultovat umístění žaluzií už ve fázi projektu.

Ovládání předokenní žaluzie můžete zvolit manuální nebo motorové. Pro více venkovních žaluzií je vhodné použít centrální ovládání. Na 1 pohon lze spojovat i více žaluzií. Maximálně 3 žaluzie na žaluzie venovn Rezidence Beroun

1 pohon – při uložení motoru uprostřed sestavy. Musí se však dodržet pravidlo, že na každou stranu od motoru může být maximálně 5 ložisek = otočný mechanismus.

Pokud Vás zajímá cena venkovní žaluzie, navštivte stránku venkovní žaluzie ceník nebo se obraťte na naše specialisty, kteří Vám zpracují cenovou nabídku dle Vašeho zadání a sdělí jaká je konkrétní cena venkovní žaluzie pro Váš dům či byt. Kompletní ceník venkovních žaluzií zde není možné uvádět, protože ceny venkovních žaluzií závisí na několika parametrech, které je potřeba prodiskutovat a od toho se odvíjí následně cena. Z toho důvodu je ideální, pokud nás budete kontaktovat a Vaši představu o žaluziích nám sdělíte.

5 dobrých důvodů, proč si pořídit venkovní žaluzie na okna:

  1. možnost regulace světla;
  2. snížení hluku z venkovního okolí;
  3. manuální nebo elektrické ovládání;
  4. dlouhá životnost;
  5. široká nabídka barevného provedení;

TYPY VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ

V naší nabídce naleznete několik typů venkovních předokenních žaluzií. Níže naleznete základní charakteristiky k daným druhům – všechny naše hliníkové předokenní žaluzie vyrábíme na míru dle zaměření u zákazníka. Záleží na Vaší představě, který typ se Vám nejvíce líbí – takový můžete mít. Exteriérové žaluzie si získávají stále větší oblibu u našich zákazníků.

VENKOVNÍ ŽALUZIE – TYP Z 90

Lamely venkovní žaluzie jsou hliníkové, vyválcované do tvaru Z – oboustranně upravené, široké 90mm.
Horní profil je z pozinkovaného ocelového plechu 56x58mm, spodní profil je z extrudovaného hliníku v šířce lamel. Vodící profily
venkovní žaluzie jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5mm. Textilní nosiče a pásky jsou vyrobeny ze speciálních syntetických vláken jsou 20x20mm a vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech.

Technické informace – venkovní žaluzie Z 90:Profil lamely pro venkovní žaluzie

Max. šířka:       600cm
Min. šířka:        60cm
Max. výška:      400cm

Max. plocha:     8m2 ovládání klikou
Max. plocha:     24m2 ovládání motorem
 

Ovládání předokenní žaluzie Z 90 nabízíme klikou nebo motorem. Ruční ovládání klikou, která je protažena do interiéru pomocí průchodky. Motorové ovládání nabízíme dálkovým ovladačem nebo vypínačem.

VENKOVNÍ ŽALUZIE – TYP Z 70

Lamely venkovní žaluzie na okna jsou hliníkové, vyválcované do tvaru Z – oboustranně upravené, rozměry lamely 83×0,42mm. Horní profil je z pozinkovaného ocelového plechu 56x58mm, spodní profil je z extrudovaného hliníku v šířce lamel. Vodící profily venkovní žaluzie jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5mm. Textilní nosiče a pásky jsou vyrobeny ze speciálních syntetických vláken.

Technické informace – venkovní žaluzie Z 70:Venkovní žaluzie profil

Max. šířka:       600cm
Min. šířka:        60cm
Max. výška:      400cm

Max. plocha:     8m2 ovládání klikou
Max. plocha:     18m2 ovládání motorem

 

Ovládání předokenní žaluzie Z 70 nabízíme klikou nebo motorem. Ruční ovládání klikou, která je protažena do interiéru pomocí průchodky. Motorové ovládání nabízíme dálkovým ovladačem nebo vypínačem.

VENKOVNÍ ŽALUZIE – TYP C 80

Lamely předokenní žaluzie C80 jsou hliníkové, vyválcované do tvaru C se zpevněnými okraji – oboustranně upravené.
Horní profil je z pozinkovaného ocelového plechu 56 x 58 mm, spodní profil je z extrudovaného hliníku v šířce lamel. Vodící profily venkovní žaluzie C80 jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5 mm. Textilní nosiče a pásky jsou vyrobeny ze speciálních syntetických vláken.


Technické informace – venkovní žaluzie C 80:Profil c pro žaluzie venkovní

Max. šířka:       600cm
Min. šířka:        60cm

Max. výška:      400cm

Max. plocha:     8m2 ovládání klikou
Max. plocha:     24m2 ovládání motorem
 

VENKOVNÍ ŽALUZIE – TYP C 80 FLEXI

Lamely předokenní žaluzie C80 Flexi jsou hliníkové, vyválcované do tvaru C se zpevněnými okraji – oboustranně upravené. U tohoto typu žaluzie lze aplikovat dvojité naklápění lamel, což umožní ještě větší variabilitu zastínění.
Horní profil je z pozinkovaného ocelového plechu 56 x 58 mm, spodní profil je z extrudovaného hliníku v šířce lamel. Vodící profily venkovní žaluzie C 80 jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Krycí plech je ohýbaný hliníkový plech o síle 1,5mm. Textilní nosiče a pásky jsou vyrobeny ze speciálních syntetických vláken.


Technické informace – venkovní žaluzie C 80 FLEXI: Profil C flexi o externí žaluzie

Max. šířka:       400 cm
Min. šířka:        60 cm

Max. výška:      400 cm

Max. plocha:     8 m2 ovládání klikou
Max. plocha:     16 m2 ovládání motorem

OVLÁDÁNÍ VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ

RUČNÍ OVLÁDÁNÍ

Venkovní žaluzie můžete ovládat ručně pomocí kliky. Jedná se o manuální vytahování, stahování a naklápění lamel. Je to cenově dostupnější varianta oproti motorovému ovládání.

MOTOROVÉ OVLÁDÁNÍ

Motorové ovládání venkovní žaluzie na okna v sobě snoubí hned několik výhod – komfort, úsporu energií, ochranu vlastních žaluzií před poškozením a ochranu interiéru před slunečními paprsky.

Ovládat předokenní venkovní žaluzie můžete pomocí nástěnného ovladače nebo pomocí dálkového ovladače, který ovládá jednotlivé žaluzie nebo skupiny žaluzií či jiná zařízení – např. markýzu. Základní rozdělení motorového ovládání je následující:

 • Drátové ovládání venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie jsou ovládány nástěnným ovladačem, který je propojen s pohonem prostřednictvím kabelu. Nástěnný ovladač může být pro jednu nebo i více žaluzií. V případě ovládání více žaluzií jsou jednotlivé ovladače mezi sebou ještě propojeny slaboproudým kabelem, díky kterému lze zadávat centrální povely.

 • Radiové ovládání venkovních žaluzií

Exteriérové žaluzie jsou ovládány pomocí rádiových povelů, vysílaných z ovladače do přijímače. Tento systém lze instalovat s minimálními nároky na kabeláž a na stavební úpravy, kdy je nutné pouze ke každé žaluzii přívod 230V. Tento systém se využívá při rekonstrukcích domů, kdy se chce majitel vyvarovat sekání drážek do omítky pro ovladače.

Pohon a příjímač pro dálkový ovladač je umístěn v montážním profilu venkovní žaluzie. Povely jsou přenášeny bezdrátově – z dálkových ovladačů, nebo automatických vysílačů (spínací hodiny, sluneční nebo větrná automatika…). Čidla zajišťují, aby venkovní žaluzie reagovala automaticky v závislosti na aktuálním počasí.

Komfortní ovládání

K motorovému ovládání exteriérové žaluzie lze využívat široké nabídky ovladačů a čidel, které ještě více zvyšují jejich komfortní použití. Díky spínacím hodinám se mohou žaluzie venkovní po setmění stáhnout a ochránit Vaše soukromí před nežádoucími pohledy zvenčí.

Nejkomfortnější dálkové ovládání na trhu – přesné nastavení sklonu lamel žaluzie pomocí ovládacího kolečka. Tlačítko “my” – komfortní mezipoloha – žaluzie sjede do spodní koncové polohy a naklopí lamely do předem navoleného úhlu.

 • Telis Modulis 4 RTS

Dálkový ovladač, který ovládání jednu až pět žaluzií. Má funkci nahoru, dolů, stop a mezipoloha. Naklápění lamel pomocí ovládacího kolečka.

 • Telis Modulis Soliris RTS

Jednokanálový dálkový ovladač s možností vypínat/zapínat sluneční automatiku. Můžete ho používat k ovládání jedné žaluzie nebo skupiny žaluzií. Naklápění lamel pomocí ovládacího kolečka.

 •  Smoove 1 RTS

nástěnný ovladač ve 4 barevných provedeních a v 8 barvách rámečků. Moduly a rámečky jsou mezi sebou libovolně kombinovatelné, takže můžete vytvořit ovladač, který přesně padne do interiéru dle Vašich představ.

 • Telis 16 RTS

16 kanálový dálkový ovladač pro ovládání všech zařízení stínící techniky. Je kompatibilní se všemi přijímači Somfy RTS.  Pomocí tohoto ovladače můžete ovládat jednotlivá zařízení, skupiny zařízení nebo centrálním povelem vše.

Úspora energií

Motorizované venkovní žaluzie nejsou jen designový a komfortní prvek, ale pokud jsou doplněna o čidla, která reagují na povětrnostní podmínky, mohou snižovat náklady na chlazení či vytápění budovy. V domě či bytě se tak vytvoří příjemné klima.V zimě se venkovní žaluzie vytáhnou a do interiéru mohou proudit sluneční paprsky, které ho příjemně vyhřejí. V létě naopak stahnutím venkovních žaluzií do koncové polohy a naklopením lamel je interiér zastíněný, nikoliv však zatemněný.

 • Chronis Smart RTS

bezdrátové spínací hodiny s bateriovým napájením, kdy je používán jeden časový povel pro otevření rolet a jeden pro zavření. Časy povelů si můžete pro každý den v týdnu nastavit samostatně.

 • Thermosunis Indoor WireFree RTS

interiérové sluneční čidlo s teplotní automatikou. Povolí činnost sluneční automatiky, až teplota v místnosti přesáhne nastavenou mez.

 • Sunis WireFree RTS

fasádové sluneční čidlo s vestavěným akumulátorem dobíjeným slunečním svitem. Čidlo snímá osvětlení fasády, na které je umístěno.

Ochrana žaluzií

Motorové ovládání předokenní žaluzie v kombinaci s čidly napomáhají k ochraně venkovních žaluzií před poškozením. V případě silného větru se žaluzie automaticky zatáhnou a jsou tak chráněny před zničením. Prodlouží se tak i jejich životnost.

 • Eolis Senzor RTS

větrné čidlo, které chrání předokenní žaluzie před větrem, žaluzie jsou chráněny i v případě poškození čidla nebo v případě výpadku napájení čidla (pokud přijímač od čidla nedostává pravidelné signály, žaluzie vyjede do horní koncové polohy, nejdéle do 60min.).

 • Soliris Sensor RTS

kombinované čidlo slunce/vítr. Automaticky chrání interiér před nežádoucími účinky slunečního záření a současně chrání venkovní žaluzie na okna před silným větrem.

REFERENCE

Prohlédněte si i stránku s referenčními fotografiemi z našich realizací sortimentu venkovních žaluzií. Venkovní žaluzie montujeme a dodáváme po celé České republice. Máme mnoho spokojených Externí žauziezákazníků, kteří si již vychutnávají příjemný stín, který zajistí naše okenní venkovní žaluzie. Zařaďte se mezi ně také! Pokud byste měli jakékoliv dotazy, obraťte se na naše specialisty. Rádi a ochotně Vám vše vysvětlí.

<< REFERENCE ZDE >>

nejčastěji hledané výrazy: okenní žaluzie, venkovní žaluzie, exteriérové žaluzie, předokenní žaluzie, vnější žaluzie, předokenní žaluzie heluz

Pokud jste nenalezli, co jste hledali, obraťte se na naše specialisty, ochotně Vám zjistí a sdělí veškeré informace, které Vás budou zajímat.

Na stránce fotogalerie venkovní žaluzie jsme pro Vás připravili i základní minigalerii, ale rovněž i fotografie z našich realizací venkovních žaluzií. Máte tak možnost prohlédnout si naše realizace z okolí Kladna, ale není problém Vám dodat exteriérové žaluzie po celé ČR. Nejvíce klientů máme po středočeském kraji, v Praze, v plzeňském kraji nebo jihočeském kraji (venkovní žaluzie Praha, venkovní žaluzie Plzeň, venkovní žaluzie České Budějovice, venkovní žaluzie Kladno)

Venkovní žaluzie dodáváme v 20 odstínech barev – navštivte sekci – venkovní žaluzie – vzorkovník. V případě větší zakázky je možná barva dle vzorkovníku RAL. U nás si vybere opravdu každý.

Navštivte náš showroom nebo kontaktujte naše experty pro bližší informace nebo konkrétní nabídku.

Fotografie z montáží venkovních žaluzií

Připravili jsme pro Vás několik fotografií z montáže předokenní žaluzie. Můžete porovnat, jak vypadá okno bez venkovní žaluzie a po její instalaci. Tento moderní stínící prvek jen podtrhne krásu každé budovy a hlavně omezí přehřívání interiéru. Instalace venkovních žaluzií je rovněž široká – můžete mít předokenní žaluzie na fasádu, do překladů nabízíme předokenní žaluzie heluz, takže pokud počítáte s tímto stínícím prvkem již ve fázi projektu Vašeho domu, lze kastlíky zabudovat přímo nad okno a nedojde tak ke snížení světlosti okenního otvoru.

Ceník venkovní žaluzie

Pokud Vás zajímá cena předokenní žaluzie, navštivte sekci << přeVenkovní žaluzie ceníkdokenní žaluzie ceník / venkovní žaluzie ceník>> nebo se obraťte na naše specialisty, kteří Vám udělají individuální kalkulaci přesně dle Vašich požadavků. Pokud se jedná o větší zakázku, jsme schopni Vám nabídnout na venkovní žaluzie slevy. Kontaktujte nás a informujte se, za vypracování cenové nabídky či návštěvu našeho technika nic neplatíte. Dokážeme Vám nabídnout velmi kvalitní a přesto levné venkovní žaluzie.

Jak se postupuje při objednávce

Venkovní žaluzie můžete objednat dvěma způsoby – telefonicky nebo osobně na jedné z našich prodejen.

Portrait of happy smiling businesswoman with okay gesturePokud máte zájem o předokenní žaluzie s montáží, náš obchodní pracovník Vás navštíví přímo na místě budoucí montáže. Tato konzultace je samozřejmě zdarma. Na základě zaměření s vámi obchodní zástupce připraví cenovou nabídku a následně sepíše objednávku, na základě které bude zahájena výroba. Dodací lhůta jsou 4 týdny od sepsání objednávky a zaplacení zálohy.

Pokud máte zájem o venkovní žaluzie bez montáže, je nelépe přijít do jedné za našich prodejen s požadovanými rozměry žaluzií (venkovní žaluzie České Budějovice, venkovní žaluzie Kladno, venkovní žaluzie Praha, venkovní žaluzie Hradec Králové, venkovní žaluzie Plzeň). Zde si vyberete vhodný typ žaluzií, ovládání, barevné provedení a obchodní pracovník s vámi sepíše objednávku a způsob odběru nebo dodání. Termín odběru je 14dní. Na prodejně uhradíte zálohu ve výši minimálně 70% částky a doplatek peněz zaplatíte při vyzvednutí zboží.

Platby (záloha a doplatek) probíhají hotově nebo převodem. Zálohu ve výši minimálně 70% zaplatíte přímo našemu obchodnímu zástupci při sepsání objednávky nebo Vám vystavíme zálohovou fakturu a zašleme Vám ji. Doplatek částky uhradíte při montáži a vyzkoušení hotově.