Látkové rolety (textilní rolety)

Textilní okenní rolety
Látkové rolety (textilní rolety)

Patří mezi interiérové stínění, které nejen chrání před slunečním světlem a teplem, ale zároveň dokonale dotváří interiér. Současně Váš domov ochrání před nežádoucími pohledy zvenčí. Tento typ stínění je vhodný do bytů a rodinných domů, ale zároveň nachází využití i v komerční oblasti např. ve školách, promítacích sálech či ve zdravotnických zařízeních. Montáž rolet je pomocí univerzálních držáků do stěny nebo do stropu. Také nabízíme rolety do plastových oken a to v kazetovém provedení. Použitím vhodné látky lze docílit s touto roletkou značného zastínění interiéru nikoliv 100%. Upozorňujeme tedy, že látkové rolety nejsou určeny k úplnému zatemnění interiéru. Látky vnitřních rolet nabízíme ve třech kategoriích –  designové, jednobarevné a technického charakteru. Vzorkovník je  velmi obsáhlý, jistě si vyberete.

Široká škála materiálů a barev  uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Rolety jsou vyráběny v několika variantách a je pouze na vás, pro jaký z níže uvedených typů se rozhodnete.

 

TYPY LÁTKOVÝCH ROLET A STÍNĚNÍ

Látková roleta ALEXA (volně visící roletka do max. šíře 300cm)

látková okenní roleta Alexa

Tato látková roleta je určena především pro komerční využití, ale vzhledem ke svým max rozměrům najde své uplatnění i na větších prosklených plochách v rodinných domech např. pro zastínění francouzských oken. Hliníková hřídel z eloxovaného hliníku o průměru 43 mm. Kotvení do stěny nebo na strop pomocí bočních držáků v bílé barvě  nebo v eloxu. Zakončení látky je provedeno hliníkovým profilem kulatého průřezu. Ovládání textilní rolety je zajištěno stříbrným nerezovým nebo bílým plastovým řetízkem. Nadstandardem je v tomto ohledu ovládání elektromotorem.

Barva držáků: bílá, šedá, stříbrný elox

Min šířka 40 cm – max šířka 300cm, max výška 340 cm v závislosti na typu látky (max. doporučená plocha 9 m2)

Látková roleta CORADO (volně visící roletka do max. šíře 180cm)

Látková roleta na okna Corado

Tato látková roleta je určena především do bytů a rodinných domů. Jedná se o volně visící roletu bez krycího mechanismu návinu. Hliníková hřídel o průměru 25 mm s bočními plastovými konzolemi pro montáž na stěnu nebo na strop. Navíjení látky se provádí pomocí samoaretačního řetízku. Plastové díly je možné dodat v několika odstínech. Látka je zakončena hliníkovým profilem, který udržuje látku napnutou.

Barva komponentů: bílá, lososová, béžová, růžová, žlutá, světle zelená, hnědá, světle modrá, tmavě modrá, tmavě zelená, šedá + stříbrný elox

Min šířka 40 cm – max šířka 180 cm, max výška 250 cm v závislosti na typu látky (max doporučená plocha 4 m2)

Látková roleta OMEGA (kazetové rolety do plastových oken)

Látková okenní roleta Omega

Interiérová látková roleta Omega je určena pro montáž na rám plastových oken (na zasklívací lišty) , je to tedy ideální textilní roleta pro plastová okna. Podle nás nejelengantnější roleta. Je doplněna o kazetu, která kryje návin a o boční lišty, které minimalizují prostup světla do místnosti. Kazeta i lišty jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku a lze je dodat v 6 barevných odstínech. Hliníková hřídel o průměru 17 mm. Látka je ukončena hliníkovým profilem. Ovládání samoaretačním řetízkem.

Barva kazety: bílá, šedá, stříbrný elox, světlý dub, zlatý dub, višeň, mahagon, ořech, hnědá

Min šířka 40 cm – max šířka 150 cm, max výška 250 cm v závislosti na typu látky (max doporučená plocha 3,75 m2)

Látková roleta TARA (látkové rolety do střešních oken)

Okenní textilní roleta Tara

Určena k zastínění nebo zatemnění střešních oken Velux, Fakro a Roto. Tato interiérová roleta je opatřena krycí lištou a bočními lištami v hliníkovém provedení (barva tmavá a světlá borovice. Tyto interierové rolety v kombinaci se speciální látkou Blackout je možné v místnosti dosáhnout většího zastínění například do ložnice nebo do prostor pro promítání. Roleta je optařena pružinovým mechanismem s brzdou, díky které je možné roletu zastavit v jakékoliv poloze. Hliníková křídel o průměru 25 mm je kryta horní kazetou.

Barva komponentů: světlá borovice, tmavá borovice

Min. šířka 40 cm, max. šířka 120 cm, max. výška 140 cm v závislosti na typu látky. Max plocha 1,68 m2.

Látková roleta FANTAZIE (látkové rolety do střešních oken)

fantazie_1

Látková roleta určená pro montáž do střešních oken. Tato interiérová roleta je opatřena krycí lištou a bočními lištami v hliníkovém provedení (barva bílá nebo šedý elox).  Roleta je optařena pružinovým mechanismem s brzdou, díky které je možné roletu zastavit v jakékoliv poloze. Hliníková křídel o průměru 25 mm je kryta horní kazetou.

Barva komponentů: bílá, elox

Min. šířka 40 cm, max. šířka 120 cm, max. výška 140 cm v závislosti na typu látky. Max plocha 1,68 m2.

Látková roleta pružinová

Nabízíme pružinovou roletu, kterou je možné s materiálem screen použít i jako venkovní clonu například u pergol a teras. Je to velmi oblíbený nejen stínící prvek, ale zároveň poskytne dostatek soukromí např. při posezení s přáteli.

Látkové  rolety DEN a NOC

Zebra (Den a Noc)

V naší nabídce nový zajímavý stínící prvek je tzv. roletožaluzie ZEBRA neboli látková roleta DEN a NOC. Jedná se o látkové stínění, kde je využito pruhů průhledné a neprůhledné látky, které se pravidelně střídají. Docílíte tak jejím pohybem různého průniku světla do interiéru. Kombinuje v sobě vlastnosti klasické rolety a horizontální žaluzie. Plynule můžete nastavit intenzitu světla. Jedná se o velmi komfortní zastínění, které zajímavě doplní interiér. Tento produkt dokáže nahradit záclonu i závěs. Ovládá se ručně pomocí řetízku.

Při pohybu roletožaluzie dochází k překrývání jednotlivých pruhů. Takto můžete velmi efektně regulovat světlo v interiéru. Proto se jí také říká roleta zebra.

Nabízíme dvě varianty provedenís horní krycí kazetou nebo bez kazety, kde je viditelná navíjená látka na hřídel.

Hraniční rozměry:

minimální šíře: 600 mm

maximální šíře: 2200 mm

minimální výška: 600 mm

maximální výška: 2600 mm (u provedení s kazetou souvisí max výška s typem látky)

Barevná variace textilií pro látkové rolety DEN NOC:

Fotogalerie – poloha otevřeno/zavřeno:

LÁTKY

Nabízíme širokou škálu polyesterových látek, ze kterých je možno látkovou roletku vyrobit. Jedná se o jednobarevné tkaniny či designové látky s výšivkou či ornamenty. Jednotlivé látky jsou v různých barevných odstínech.

REFERENCE

latkove_rolety-2

Připravili jsme pro Vás několik fotografií z realizací zakázek na látkové rolety. Jedná se o vysoce funkční stínící prvek, který podtrhne jedinečnost každého interiéru. Díky volbě barvy z našeho vzorkovníku tak můžete zvolit tu nejvhodnější variaci. Fotografie neustále doplňujeme, proto se Vám vyplatí se na stránky vracet.

Jednotlivé typy roletek si můžete prohlédnout a vyzkoušet na jedné z našich prodejen – látkové rolety Plzeň, látkové rolety České Budějovice, látkové rolety Kladno, látkové rolety Praha.

<< Referenční fotografie roletek zde >>

Jak se postupuje při objednávce

Portrait of happy smiling businesswoman with okay gesture

Vnitřní látkové okenní rolety a jiné stínění si můžete objednat dvěma způsoby – telefonicky nebo osobně na jedné z prodejen. Podrobné kontakty zde

Pokud máte zájem o látkové rolety s montáží, náš obchodní pracovník si na vás vezme kontakt (jméno, adresu, telefon) a přidělí zakázku technikovi. Ten se s Vámi během několika dní spojí a domluví si termín pro zaměření.

Na základě zaměření s vámi sepíše objednávku, podle které se rolety cca do 14 dnů vyrobí. Záleží na vytíženosti výroby. Po vyrobení rolet si s vámi dohodne technik přesný termín montáže, v den montáže rolety namontuje a vyzkouší.

Platby (záloha a doplatek) probíhají hotově – zálohu ve výši minimálně 70% zaplatíte při zaměření, doplatek po montáži a vyzkoušení.

Pokud máte zájem o látkové vnitřní rolety bez montáže, je nelépe přijít do jedné za našich prodejen s požadovanými rozměry látkových rolet rádi vám poradíme jak se rolety měří. (látkové rolety Kladno, látkové rolety Praha, látkové rolety Plzeň, České Budějovice, látkové rolety Hradec Králové). Zde si vyberete typ rolety včetně požadované látky a obchodní pracovník s vámi sepíše objednávku s podmínkami platby a odběru. Termín odběru je obvykle jeden týden až 14 dní.

Platby (záloha a doplatek) probíhají hotově – zálohu ve výši minimálně 70% zaplatíte při objednání, doplatek při převzetí zboží.