dvoje garážová vrata v hnědé barvě v samostaně stojící garáži

Domov a zahrada 10. 10. 2022

3 tipy, jak využít malou garáž na maximum

Přestěhovali jste se do nového a máte k dispozici garáž, která je menší, než jste si představovali? Máme pro vás tipy, jak ji jednoduše nafouknout. I bez rekonstrukce a dlouhého čekání!

Když není místo na zemi, použijte strop

Pokud garáž používáte jen na auto, přicházíte o spoustu úložného prostoru. Ano, to platí i malá garáž má úložná prostor. Než zavrtíte hlavou a řeknete, že k vám už se toho víc nevejde, zkuste optimalizovat. Místo rekonstrukce garáže stačí háčky, věšáky a nástěnné police. Ty vytvoří spoustu nového prostoru, kam můžete uložit nebo zavěsit své nářadí, zahradní hadici a nebo třeba i kolo. A nemusíte zůstávat při zemi, máte přeci strop. Kvalitní závěsný systém unese nejen zmiňované kolo, ale třeba i kayak, který mimo sezónu nepotřebujete. 

Nástěnné skříňky vám pomůžou schovat chemikálie a další věci, které chcete mít raději pod zámkem, aby se k nim nedostali vaše děti a zvířata. Pokud naopak chcete mít uložené věci na očích, zvolte průzračné boxy, které vám do budoucna ušetří čas při hledání konkrétního nářadí nebo sportovního náčiní. 

Garážová vrata šetří prostor

Pokud už jste úložný prostor dávno vyladili, možná si říkáte, že už neexistuje další způsob, jak si „nafouknout“ garáž. Přemýšleli jste ale nad tím, kolik místa zabírají vaše vrata do garáže? Pokud je pro vás každý centimetr cenný, oceníte rolovací vrata na míru, která šetří místo. Při instalaci není třeba žádných zásadních stavebních úprav, díky čemuž je celý proces rychlý a bez starostí. 

Rolovací vrata se mohou instalovat z vnitřní i vnější strany garáže a svinují se do boxu nad vjezdovým otvorem. Vrata jsou bezúdržbová, odolná proti UV záření a povětrnostním vlivům. Cena se odvíjí od vašich požadavků, ale zpravidla je velmi příznivá. Využijte naši aktuální nabídku a ušetřete 30 % z ceny garážových vrat!

Zbavte se nepotřebného

Stále v garáži zakopáváte o nepotřebné věcí – a ty důležité nemůžete už týden najít? Je na čase to vytřídit! Při třídění máte skvělou příležitost vyhodit staré a nepotřebné, případně některé věci, které už nepoužíváte prodat (například koloběžku, na které nikdo nejezdí, nebo vybavení na ryby, které už nechcete), a ty podstatné věci naopak uložit podle kategorií. Například pokud schraňujete vánoční ozdoby, které využijete jednou za rok, nemusí být v dobře dostupné poličce, ale mohou být ve vyšším patře úložného prostoru. Naopak vaše sportovní nebo zahradní náčiní, které potřebujete pravidelně můžete uložit na dobře viditelné místo. Nejste si jisti, které věci poslat o dům dál a které ještě pro jistotu ponechat? Zkuste náš tip, pokud jste konkrétní věc nepotřebovali v posledních dvou letech, obejdete se bez ní. 

Chcete svůj prostor v garáži využít naplno? Ozvěte se naším kolegům a nechte si nacenit nabídku na rolovací vrata na míru. Ještě si nejste jisti, zda jsou vrata řešením pro vás? Pusťte si naše video, kde se dozvíte více.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení stínění?

Dejte nám vědět a naši specialisti
se vám budou věnovat.

Chci poradit