Vzorkovník

Vzorkovník potahů markýz NOVÁ KOLEKCE

 Markýzové tkaniny si můžete vybrat z obrovské kolekce vzorů a barev. Tím je zaručeno perfektní barevné sladění s prostředím, ve kterém se markýza bude nacházet – ať se jedná o terasu u rodinného domu nebo předzahrádku u restaurace. 

Látky tkané z akrylových vláken chrání nejen před slunečními paprsky, ale také před lehkým deštěm. Všechny potahové látky na markýzy se vyznačují vysokou barevnou stálostí, úpravou proti plísním a zetlení a zvýšenou odolností proti slunečním paprskům. Zde uvádíme jen nejoblíbenější kolekci.

Vyberte si z nejkrásnějších látek:

Pro tento rok jsme pro venkovní markýzy rozšířili naši nabídku markýzových potahů. Skladem máme nově několik desítek rolí, takže nabídka je opravdu velmi široká a jistě si vyberete látku dle vašich představ. Role nakupujeme od renomovaných výrobců a markýzy šijeme na poloautomatickém stroji. Role je dodávána v šíři 120cm v návinu cca 60bm.

Upozorňujeme, že náhledy markýzových látek mohou být oproti skutečnosti zkreslené. Může to být způsobeno špatnou kalibrací monitoru, proto doporučujeme vybírat látky na markýzy výsuvné přímo z našeho vzorkovníku, který mají všichni naši specialisté k dispozici.

Pokud jste si nevybrali, můžeme Vám nabídnout z dalších vzorkovníků potahů markýzy u nás na prodejně v Kladně.

Nákupem zahradní markýzy u nás si můžete být jisti, že se Vám dostane do rukou markýza, jež splňuje ty nejvyšší požadavky.

 

Jednobarevné látky pro výsuvné markýzy

Vícebarevné látky pro výsuvné markýzy

 

 

Vlastnosti potahů – které se nepovažují za závadu

Markýzové tkaniny jsou produktem, jež splňují naše vysoké nároky na vzhled a užitečné vlastnosti venkovní markýzy . Přesto však existují jisté hranice, jež se naší technice, která je omezena i požadavky na ochranu životního prostředí, ještě nepodařilo překonat. Přes vyzrálou výrobní a zpracovatelskou techniku se na plátně mohou objevit “vady na kráse”, jejichž příčina spočívá v samé podstatě této tkaniny. nesnižují hodnotu ani upotřebitelnost výsuvné markýzy a proto nejsou důvodem pro oprávněnou reklamaci. Proto mohou být zdrojem jistého rozladění našich spotřebitelů. Abychom předešli sporům budeme se je snažit vysvětlit a zdůvodnit:

Mačkance – lomy

Vznikají při konfekci a při skládání hotových potahů během jejich expedice. V místě skladu se může barva potahu markýzy jevit jako tmavší či světlejší, což je způsobeno jiným lomem světla na povrchu. Jsou popisovány také jako tzv. křídový efekt. Viditelné především u světlejších barev.

Zvlnění

Může se objevit poblíž švů či uprostřed jednotlivých pruhů látky. Během užívání působí na potah různé síly, způsobené zdvojením masy látky ve švech a podložení, tahem výsuvných ramen, prověšením válce či čelního profilu apod.. Pnutí pak může vytvořit tzv. vaflový efekt rybí kostry. Tato deformace může nastat i tehdy, kdy se během vydatného deště nabrala do potahu markýzy voda a vytvořila tzv. vanu nebo břicho.

Odolnost vůči vodě a dešti

Akrylové tkaniny jsou vybaveny vodě odpudoviou impregnací a pokud je dodržen předepsaný sklon konstrukce minimálně 14°, aby mohla voda snadno stékat a nevytvořila se tzv. vana nebo břicho, nebude lehký déšť vadit. V případě silného deště či dlouhého dešťového období by měla markýza zůstat zatažená, aby se předešlo škodám. Pokud potah zmoknul, je třeba nejdřív markýzu vysunout a nechat řádně vyschnout.

Zvlnění okraje

Potah je udržován díky aktivnímu systému per v neustálém napětí. Švy a podložení sice působí jako výztuže a tyto jsou schopny kompenzovat většinu vypnutí. Při rolování také dochází ke slačení švů a záložek a tyto se postupem času natahují. Toto vše může způsobit, že při vysunutí markýzy jsou okraje lehce vyvěšené.