Venkovní výsuvné markýzy

Venkovní markýzy výsuvné

Nyní je nejvyšší čas, abyste si u nás objednali novou výsuvnou markýzu pro Vaši terasu či balkón a užili si léto v příjemném stínu.

Výroba markýz – výsuvné markýzy vyrábíme na míru dle požadavku zákazníka ve velikosti, jakou potřebujete a  z látky, kterou si vyberete. Jsme připraveni splnit Vaše přání.

Buďte připraveni na krásné letní dny. Udělejte si radost a objednejte si kvalitní markýzu na Vaši terasu nebo na balkón. Docílíte tak příjemného stínu na celé terase a pohody pro příjemné chvíle při snídani na terase, nebo odpoledním odpočinku a setkání s přáteli. Nyní můžete snídat, obědvat i večeřet venku. Zahradní markýzy dodají Vašemu domu exkluzivní vzhled a budete se cítit jako na Azurovém prostředí. Nyní můžete mít Marseille či Saint-Tropez doma!

AKCE – SLEVA 30% NA VÝSUVNÉ MARKÝZY A POHONY MARKÝZ

Zavolejte a my Vám vyrobíme venkovní výsuvné markýzy přesně na míru a dle Vašeho přání, namontujeme je a také se postaráme o případný servis.

Jak si vybrat správnou markýzu právě pro Vás?

Možná se ptáte – jak si vybrat správný typ markýzy? Naše nabídka markýz je opravdu široká….  Ano, odpověď není jednoduchá, ale zkusíme Vám poradit alespoň krátce:
Důležité si je ujasnit, jaké požadavky máte na markýzu a k čemu má sloužit.

Zastínění výlohy

doporučujeme typ ELITE – ekonomická markýza na relativně malý, ale dostatečný výsuv.

Zastínění terasy rodinného domu

doporučujeme typ ELITE – klasická terasová markýza , vysoká pevnost, velké rozměry a vynikající cena.

Estetické zastínění terasy rodinného domu či rezidence

doporučujeme typ HELIX nebo PEGASUS, kazetovou markýzu – elegantní kazeta nenaruší vzhled domu a dodá exkluzivitu.

Zastínění velkých ploch, například restauračních zahrádek

doporučujeme typ GIANT – vysoce pevná markýza na extremně velké zastínění.

Zastínění pro prosklené zimní zahrady či skleněných střech

doporučujeme markýzu SAHARA.

Výsuvné markýzy ELITE 300/400

venkovní markýzyVýsuvná markýza ELITE 300/400 je určena pro balkóny, terasy či restaurační zařízení.  Má pevnou konstrukci z kvalitní hliníkové slitiny a pevného ocelového profilu 40 x 40mm. Je dostupná svou příznivou cenou každému zákazníkovi. Markýza je konstruována pro zastínění větších ploch až do šíře 12m.Konstrukce výsuvné markýzy je vyrobena z hliníkové slitiny s kvalitní povrchovou úpravou. Markýza je ovládána manuálně klikou či motorově na spínač či dálkové ovládání. Současně ji lze označit za cenově dostupnou markýzu, která zastíní opravdu velké plochy.

max. rozměry výsuvné markýzy Elite 300: šíře – 12m ; max. výsuv – 3m

max. rozměry venkovní markýzy Elite 400: šíře – 12m ; max. výsuv – 4m

úhel sklonu: 5°- 75°

Výsuvné markýzy velkoplošné GIANT

velkoplošné markýzyExkluzivní výsuvná markýza GIANT je určena pro zastínění velkých teras či restaurací. Tato exkluzivní velkoplošná markýza má masivní konstrukci, která se skládá z jednoho silného nosného ocelového profilu a dvonájsobně silných ramen než je u běžných markýz. Ramena ovládá řetězový mechanismus, který zajišťuje skvělý chod markýz velkých rozměrů. Markýza GIANT má nezaměnitelný vzhled a propracovaný design. Samozřejmě je nutností markýzu takových rozměrů ovládat komfortně pomocí motoru.

max. rozměry výsuvné markýzy : šíře – 12m ; max. výsuv – 5m

úhel sklonu: 0°- 45°

Výsuvná markýza CARMEN – polokazeta

Polokazetová markýzamarkýzy na terasu CARMEN je elegantní venkovní markýza s vysokou pevností konstrukce. Tato markýza se vyznačuje vysokou funkčností a dlouhodobou živostností díky použití polokazety, která chrání látku před nepřízní počasí a látka i složená ramena jsou tak ve staženém stavu schována.

max. rozměry výsuvné markýzy : šíře – 4,5m ; max. výsuv – 2,5m

úhel sklonu: 1° – 55°

Kazetová výsuvná markýza HELIX 2

výsuvné markýzyKazetová markýza HELIX 2 je již na první pohled velmi atraktivní markýza s elegantní zakulacenou kazetou. Mezi zákazníky je nejoblíbenějším typem markýzy v naší nabídce. Stala se tak velmi oblíbenou a vyhledávanou markýzou. Kvalitní markýza vyniká velmi pevnou konstrukcí s celohliníkovou kazetou. Látka i ramena jsou chráněné v boxu. Kazetové výsuvné markýzy jsou vhodné i pro nejnáročnější uživatele vzhledem ke své vysoké estetické hodnotě. Kazetové výsuvné markýzy doporučujeme ovládat motorem s dálkovým ovladačem.

max. rozměry venkovní markýzy : šíře – 7m ; max. výsuv – 3m

úhel sklonu: 10° – 40°

Kazetová výsuvná markýza PEGASUS

kazetová markýzaKazetová markýza PEGASUS je velmi moderní kazetová markýza pro velmi náročné zákazníky. Veškeré díly jsou propracovány tak, aby do sebe perfektně zapadaly a dokonale lícovaly. Látka i ramena jsou schována  v kompaktní kazetě, takže je vše pefektně chráněno před nečistotami a nepříznivými povětrnostními vlivy. Kazeta markýzy je vyrobena z vysoce kvalitní hliníkové slitiny v tloušťce 2,5mm. Moderní design i elegantní vzhled zabezpečují této markýze výjimečné postavení na trhu.

max. rozměry výsuvné markýzy : šíře – 7m ; max. výsuv – 4m

úhel sklonu: 3° – 21°

Markýza SAHARA – zastínění zimních zahrad – NOVINKA

markýza na zimní zahradyV naší nabídce pro Vás máme i variantu pro zastínění  zimních zahrad větších rozměrů nebo prosklených šikmých či vodorovných střech. Markýza SAHARA v sobě spojuje elegantní design  s vysokou funkčností. Propracovaná konstrukce je odolná proti povětrnostním vlivům. Použitím tohoto zastínění nedochází k přehřívání interiéru.
max. rozměry: šíře – 5,85m ; max. výsuv – volitelný (max. 6m) max. plocha: 19m2

úhel sklonu: 5° – 90°

Volně stojící markýzy pro MOBILNÍ ZASTÍNĚNÍ

samostatně stojící markýzyNabízíme rovněž výsuvné markýzy pro mobilní zastínění. Tento typ  markýzy  je velice užitečný pro zahradní restaurace. Mobilní provedení je vhodné všude tam, kde není možné venkovní markýzy kotvit do zdi nebo je třeba zastínit plochu větších rozměrů.

PŘEKŘÍŽENÁ RAMENA MARKÝZ

Pokud požadujete u otevřené markýzy velký výsuv, není to pro nás problém a s vyvinutou technologií Vám dokážeme nabídnout markýzu, která má téměř čtvercový tvar nebo je dokonce výsuv delší než je šíře markýzy. Ptáte se jak je to možné? Díky instalaci systému markýzy s překříženými rameny. Na následujících fotografiích si můžete prohlédnout markýzu, která právě taková překřížená ramena má.

REFERENCE

markýza na terasu

Prohlédněte si i stránku s referenčními fotografiemi z našich realizací markýz. Sluneční markýzy montujeme a dodáváme po celé České republice. Venkovních markýz vyrobíme ročně stovky a máme mnoho spokojených zákazníků, kteří si již vychutnávají příjemný stín na svých terasách či balkónech. Zařaďte se mezi ně také! Léto si mnohem více užijete!! Výsuvná markýza je naším nejoblíbenějším sortimentem.

Jednotlivé typy si můžete prohlédnout a vyzkoušet na jedné z našich prodejen – markýzy Plzeň, markýzy České Budějovice, markýzy Kladno.

 << reference zde >>

NOVÁ KOLEKCE POTAHŮ

vyroba_markyzy

V letošním roce jsou velmi oblíbené jednobarevné potahy, a to jak světlé odstíny žluté či béžové, ale i šedé barvy potahů, které jsou velmi decentní a hodí se ke každé fasádě domu. Samozřejmě jsou oblíbené i výrazné syté barvy – vínové, hnědé. Káždá barva má své příznivce. V nabídce máme i pruhované látky v různých odstínech, které budou ozdobou Vaší nové venkovní markýzy a podtrhnou její jedinečný vzhled. V naší kolekci látek naleznete celou řadu odstínů barev, takže si vybere opravdu každý – skladem máme cca 90 druhů látek, ze kterých šijeme potahy pro výsuvné markýzy venkovní.

Trendy ukazují, že zákazníci pečlivěji zvažují celkové souznění s architektonickým provedením stavby i okolí a dávají přednost potahům, které působí luxusnějším dojmem.

  Celou kolekci markýzových potahů naleznete zde

Nabízíme i grafické potisky látek. Výsuvná markýza tak získá úplně jiný ráz. Tuto službu využijí zejména naši zákazníci, kteří vlastní restauraci, restaurační zahrádku, cukrárnu či chtějí další formu propagace pro svoji provozovnu či obchod.

ZAMĚŘENÍ MARKÝZY

Pro Vaši lepší orientaci a větší přehlednost jsme pro Vás připravili technické nákresy výsuvných markýz, abyste měli jasnou představu, čím se míní šířka a čím výsuv markýzy.

Výsuv markýzy je brán při pohledu z boku, a to od hrany držáku výsuvné markýzy po vnější hranu přední lišty.

Šířka markýzy je brána při pohledu na markýzu zpředu, a to od vnější hrany levé boční krytky, která ukončuje válec s látkou k vnější hraně pravé krytky na druhé straně. Přední lišta je vždy o několik centimetrů užší než zadní část markýzy.

POZOR – látka je rovněž užší než objednací rozměr markýzy, konkrétní odpočet závisí na typu markýzy (14,5 – 17,5cm).

<< Ke stažení – pdf verze zde >>

nakres

ZPŮSOBY OVLÁDÁNÍ VÝSUVNÉ MARKÝZY

Výsuvné markýzy můžete ovládat ve standardu ručně nebo komfortněji pomocí motorového ovládání. Zde nabízíme dvě varianty, a to drátové ovládání markýzy, kdy máte nainstalováno na zdi ovládací panel nebo bezdrátové ovládání neboli radiové, kdy svou markýzu ovládáte dálkovým ovladačem pohodlně přímo od bazénu nebo z posezení na terase. U radiového ovládání je nesmírnou výhodou, že si můžete pořídit celou řadu doplňků a čidel, které reagují na slunce či nárazy větru či déšť.somfy_logo

Bezdrátové nebo klasické řešení? Pro ovládání výsuvné venkovní markýzy lze použít obě řešení.

Klasické (“drátové”) řešení

Toto řešení vždy vyžaduje “drátové” propojení mezi ovládacím prvkem (spínačem, řídící jednotkou) a pohonem.

Bezdrátové řešenírelax_markyza

Bezdrátové ovládání Radio Technology Somfy umožňuje použít pohony s vestavěným přijímačem. Pak jedinou kabeláž představuje přívod síťového napětí 230 V k pohonu. Všechny ovladače v systému jsou napájeny z baterií a přívod elektrické energie nepotřebují. Stavební zásahy do interiéru vašeho domova jsou tak minimální. Nové dálkové ovladače Somfy RTS nabízejí komfort, který odpovídá technologii 21. století: časové řízení pomocí scénářů, 20 kanálů, časové vypínání sluneční automatiky, přehledný displej a mnoho dalšího. Nechte se inspirovat!

Doporučujeme

Při výběru venkovní výsuvné markýzy věnujte pozornost zejména těmto dvěma faktorům, které zásadním způsobem určují životnost výsuvné markýzy . Prvním je kvalita látky a druhým stabilita mechanické konstrukce (ramen atd.). Nepodceňujte možnost poškození markýzy povětrnostními vlivy a informujte se o možnosti instalace větrné a případně i dešťové automatiky!

Evropský standart

Podle dostupných statistických údajů je 50% markýz, které jsou v Evropě instalovány, poháněno motorem.

Více pohodlíovladani_markyzy

Rozšiřte si obytnou plochu Vašeho domu nebo bytu pomocí markýzy na terasu. Proměňte během chvilky pouhým stiskem tlačítka lodžii, terasu nebo část zahrady v útulné zákoutí.

Mezipoloha Vám dává možnost jedním stiskem tlačítka vysunout markýzy pouze částečně a přizpůsobit tak lépe zastínění momentálním požadavkům. Mezipolohu se sami snadno nastavíte, lze ji kdykoli zrušit nebo změnit a markýzy do ní vysunete jedním stiskem tlačítka.

Více ochrany

Motorový pohon je k markýzám šetrnější a prodlužuje jejich životnost. Plynulý pohyb nezatěžuje zbytečně ramena markýzy výsuvné ani látku, která je vždy optimálně vypnutá a rovnoměrně se navíjí. Kazetové výsuvné markýzy jsou díky měkkému doběhu vždy zcela zavřené a látka přitom není zbytečně namáhána.

Ochraňte markýzy před nepříznivými povětrnostními vlivy i za Vaší nepřítomnosti: větrné čidlo zabezpečí při zesílení větru nad povolenou mez svinutí markýzy venkovní a ochrání tak mechaniku i látku markýzy před poškozením.

Jak to funguje?

Pohon má válcový tvar, je uložen uvnitř markýzové hřídele, na kterou se navíjí látka, není zvenčí viditelný a je prakticky neslyšitelný. Proto se označuje jako trubkový pohon. Použití výrazu pohon místo motor odráží skutečnost, že spolu s vlastním elektromotorem je v těle pohonu vestavěna elektromagnetická brzda, převodovka a mechanismus koncových spínačů, případně i řídící elektronika a přijímač dálkového ovládání. Funkci výsuvné markýzy s pohonem s vestavěným přijímačem dálkového ovládání seznamuje následující obrázek.

ovladani-somfy-markyzy

poznámka: všechna technická data a fotografie jsou orientační, změny jsou možné z důvodu technického pokroku.

<<< více o pohonech a ovládáni markýz zde >>>

Novinka

Pokud máte zájem, aby Vaši terasu či balkón zdobila výsuvná markýza a máte dům zateplený, určitě to pro nás není problém. Nabízíme nový způsob kotvení markýz pro zateplené domy, a to konkrétně kotvení s přerušeným tepelným mostem. Objednejte si tento způsob kotvení Vaší nové markýzy.

thermax_kotveni_markyzy

Navštivte náš showroom nebo kontaktujte naše experty, kteří vám pomohou s výběrem i realizací.

Pro zajímavost: Někteří lidé hledají markýzy jako rolety na terasu, sluneční markýzy, markýzy na zahradu nebo zahradní markýzu a podobně, správný název pro toto zastínění je venkovní markýzy s kloubovými rameny. Název se odvíjí od ramen která se skládají v kloubu, oproti markýzám sklopným které se jen sklopí a není na nich možné nastavovat sklon. Existují i markýzy pevné neboli markýzy korbové, ale ty již v nabídce nemáme.

Jak se postupuje při objednávce

Markýzu si můžete objednat dvěma způsoby – telefonicky nebo osobně na prodejně. Portrait of happy smiling businesswoman with okay gesture

Pokud máte zájem o markýzu s montáží, náš obchodní pracovník si na vás vezme kontakt (jméno, adresu, telefon) a domluví se s Vámi na osobní schůzce. Nejvhodnější variantou je, pokud se sejdete přímo na místě případné montáže markýzy . Technik Vám vysvětlí možnosti montáže a sám odborně posoudí, jaká výsuvná markýza se hodí právě pro Váš dům v závislosti na Vašem požadavku.
Na základě zaměření s vámi sepíše objednávku, podle které se markýza nejpozději do 3 týdnů vyrobí. V době sezóny se termíny mohou z kapacitních důvodů prodloužit. Po vyrobení markýzy Vás bude kontaktovat vedoucí montáží a domluví si s Vámi termín montáže.

Platby (záloha a doplatek) probíhají hotově nebo převodním příkazem – záleží na domluvě mezi Vámi a naším obchodním zástupcem. Zálohu ve výši minimálně 70% zaplatíte přímo obchodnímu zástupci při sepsání objednávky nebo Vám vystavíme proforma fakturu. Doplatek uhradíte při montáži a vyzkoušení v hotovosti. 

Pokud máte zájem o markýzu bez montáže, je nelépe přijít do jedné za našich prodejen s požadovanými rozměry markýzy (markýzy Kladno, markýzy Praha, markýzy Plzeň, markýzy České Budějovice, markýzy Hradec Králové). Zde si vyberete požadovanou látku ze vzorníku a obchodní pracovník s vámi sepíše objednávku a způsob odběru nebo dodání. Termín je v tomto případě kratší a to 14 dní. Jestliže nemáte možnost navštívit nás v naší prodejně, markýzu bez montáže si můžete objednate rovněž přes náš e-shop.

Pokud hledáte markýzy Praha jste tu také správně, markýzy vyrábíme na Kladně, ale většinu montáží provádíme v městech  Praha, Plzeň a České Budějovice, Hradec Králové a okolí. Pro markýzy Praha nás kontaktujte – markýzy Praha.