Rolety nebo žaluzie

Zvolit si na svůj dům či kancelář venkovní žaluzie nebo venkovní rolety? Jak se od sebe v základu liší a jaké jsou největší přednosti těchto produktů? V tomto článku naleznete základní charakteristiku a doufáme, že Vám pomůže při rozhodování, ke kterému produktu se přiklonit. Pokud začneme s venkovními roletami, tak hlavní charakteristikou je, že se stahují a vytahují bez možnosti naklápění. Můžete tak ovlivnit průsvit paprsků do interiéru pouze pohybem rolety nahoru a dolů. Pokud roletu stáhnete do zavřené polohy, v místnosti je dokonalá tma. Naproti tomu venkovní žaluzie možnost naklápění lamel mají, ale ve staženém stavu i se zavřenými lamelami dochází k průniku světla do interiéru a úplné tmy nikdy nedosáhnete.

Vedle stínící funkce mají např. rolety tu výhodu, že pokud jsou ve staženém stavu, působí pro zloděje a nenechavce jako další překážka, kterou musí překonat a často je to od činu odradí.

 

3 dobré důvody, proč si pořídit venkovní rolety

1. efektivní zastínění

2. zvýšení bezpečnosti a ochrana domu

3. eliminace venkovního hluku

 

3 dobré důvody, proč si pořídit venkovní žaluzie

1. možnost regulace světla

2. úspora energie – ovlivnění vnitřní teploty

3. designový doplněk domu

 

Oba typy stínění – rolety i žaluzie nabízíme v manuálním i motorickém ovládání. K motorovému ovládání nabízíme širokou škálu ovladačů a doplňků, které ještě více zvýší uživatelský komfort. Díky automatizaci můžete navodit dojem, že jste doma i v průběhu dovolené, protože rolety či žaluzie se Vám díky načasování mohou samy pohybovat. Spolupracujeme se společností Somfy, která je špičkou ve svém oboru, co se týká motorizace a doplňků ke stínící technice.

V případě, že stále váháte a potřebujete konzultaci s technikem, není nic jednoduššího než nás kontaktovat a probrat detaily přímo na místě stavby.

Návštěvu a konzultaci technika nabízíme zdarma a na místě tak můžete posoudit, který typ venkovního stínění bude vhodnější právě pro Váš dům, byt či kancelář.

 

Publikováno: admin; Datum: 3.4.2015; Rubrika: Hlavní články, Rady a návody