Vjezdové brány – typy a pohony

Vjezdové brány

(posuvné brány – křídlové brány)

Vyrábíme i montujeme vjezdové brány na pozemek a to v několika provedeních. Velmi oblíbené jsou posuvné bránysamonosné brány nebo pojezdové brány po kolejnici, ale i křídlové brány – dvoukřídlé brány. Na míru vyrábíme brány a branky, které si můžete osadit vlastní výplní, která bude korespondovat se vzhledem Vašeho plotu nebo můžeme výplň po konzultaci s Vámi zajistit my. Někteří zákazníci použijí na výplň i vratový panel, který designově koresponduje s garážovými vraty, které od nás mají. Vše je na domluvě.

Na tom následně závisí i cena posuvné brány. Snažíme se, aby cena brány byla příznivá a nabídli jsme Vám kvalitní a přitom levné brány. Posuvné brány i křídlové brány jsou naším klíčovým sortimentem. V současné moderní době už se investice do elektrické vjezdové brány na pozemek vyplatí a Vy sami ji brzy oceníte.

Vjezdové brány na pozemek VYRÁBÍME sami …

Na jedné z našich výrobních hal vyrábíme na míru dle požadavku zákazníka vjezdové brány. Nejprve proběhne technická konzultace na místě budoucí instalace, abychom vyrobili bránu dle představ zákazníka, ale samozřejmě v návaznosti na nejlepší možné technické řešení. Dokážeme vyrobit brány opravdu velkých rozměrů a v provedení, které pro Vás bude nejlepší – pouze rám brány, nebo bránu včetně výplně, kterou nabízíme v několikerém provedení.

Samozřejmostí je nabídnout k bráně i motor včetně bohatého příslušenství. Máme několikalety pozitivních zkušeností prověřené dodavatele, se kterými spolupracujeme a motory od nich odebíráme. A komfort a pohodlí z motorického ovládání brány je nedocenitelný. Dopřejte si ho také!

TYPY VJEZDOVÝCH BRAN

Křídlové brány

posuvné brány

Křídlové brány se vyrábí buď jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Konstrukci vjezdové brány tvoří ocelový jekl profil bez výplně. Je tak na Vaší volbě, zda si objednáte kovovou nebo dřevěnou výplň. Případně si u nás můžete nechat vyrobit pouze rám a výplň si zajistit sami ke svému stávajícímu plotu, abyste dodrželi jednotný design.

Křídlová brána lze otevírat jak manuálně, tak i automaticky – dálkovým ovladačem nebo kartou. Křídlo brány se pohybuje na stavitelných otočných pantech nad terénem na zabetonovaných sloupcích vyrobených z uzavřených profilů, případně na sloupkách oplocení.

Brány upravujeme v pozinku nebo komaxitu.

Proč si vybrat křídlovou bránu?

+ jednodušší stavební příprava bez nutnosti velkých stavebních úprav

+ nižší pořizovací cena

S čím je nutno počítat?

– prostor za bránou musí být v rovině

– větší požadavek na prostor – nelze parkovat přímo za bránou

Pohony pro křídlové brány

V naší nabídce máme pohony pro brány od společnosti BFT a DoorHan či Somfy.IXENGO_L_Star

Pohony pro brány jsou plně bezúdržbové: žádné olejování nebo promazávání. Stejně tak příkladné jako je design pohonu jsou také jeho funkce a bezpečnost. Při otevírání se vjezdová brána pohybuje plynule. Před uzavřením se vrata pozvolna přibrzdí, tak tiše, že ani v noci nikoho nerušíte. A navíc pro Vaše uspokojení: V případě překážky se vrata okamžitě zastaví a poté se krátce pohybují v opačném směru. Sevření je naprosto vyloučené.

Rozdělujeme pohony bran na elektromechanické a hydraulické. Elektromechanické pohony bran jsou určeny pro menší rezidenční brány, šíře křídla do 180 cm. Hydraulické pohony bran lze použít pro větší rezidenční brány až do průmyslové šíře křídla do 5 m a určené pro velmi častý provoz. Pohony bran se rozdělují také podle toho, zda sloupky brány jsou ocelové nebo masivní zděné. Řídící jednotky lze zvolit z pěti typů dle navržených pohonů, doplňků a také dle zvoleného systému obsluhy.

Proto jsou také všechny upevňovací prvky vyrobeny tak, aby zůstaly trvale odolné vůči povětrnostním vlivům.

Posuvné brány

samonosné brányRozdělení posuvných bran:

  • samonosné (nesené) brány 
  • posuvné (pojezdové) brány po kolejnici

Nesené samonosné brány 

Naše posuvné samonosné brány jsou mezi zákazníky tím nejoblíbenějším typem brány. Nabízí vysoký komfort užívání. Vlastní brána je montována ve výšce cca 5 – 10 cm nad úrovní terénu, tudíž je zajištěn velmi plynulý chod a nedochází tak k zablokování kolejenice jakoukoliv překážkou – sněhem, námrazou, listím, kamínky jako je tomu u posuvné pojezdové brány po kolejnici.

Samonosná brána se skládá z jednoho křídla – z jeklového rámu. Pohyb křídla umožňují pojezdové rolny, které jsou součástí pojezdových vozíků. Křídlo je uchyceno na zabetonovaných podpěrných sloupcích, které jsou vyrobeny z plných profilů.

Při montáži posuvné samonosné brány je nutné počítat s bočním prostorem pro odsunutí brány, který musí být zpravidla o 1/3 větší, než je samotná brána.

Pojezdové posuvné brány po kolejnici

Posuvné brány po kolejnici jsou hojně poptávaným typem brány. Jsou cenově dostupnější oproti samonosným branám. Lze je tedy označit za levné posuvné brány. Křídlo brány se pohybuje pomocí koleček, které jezdí po kolejnici a je uchyceno pevně na zabetonovaných sloupcích, které jsou vyrobeny z uzavřených jeklů. Posuvná brána pohybující se po kolejnici tedy obsahuje jacklový rám,horní vedení brány, rolnu, pojezdová kola včetně pozinkované kolejnice, dorazy, podpěrný sloupek a přípavu pro motor.

U tohoto typu brány je nutné provádět pravidelnou údržbu a odstraňování překážek z koleje, aby byl zajištěn bezproblémový chod posuvné brány. Levné a přitom chytré řešení.

Proč si vybrat posuvnou bránu?

+ jednodušší a levnější stavební příprava

+ lze otevírat jen pro pěší průchod

+ parkovat lze hned za bránou

S čím je nutno počítat?

– boční prostor pro odsunutí brány musí být o 1/3 až 1/2 větší než samotný průjezd

-u pojezdové brány je v zimě nutná pravidelná údržba

Pohony pro posuvné brány

V naší nabídce máme pohony pro brány od společnosti BFT a DoorHan či Somfy.ELIXO_800_star

Nabízené pohony posuvných bran jsou vhodné jak pro brány s kolejnicí tak zavěšené. Automatické brány jsou komfortní a spolehlivé. Pohony bran a pohony vrat dodáváme pro rezidenční i průmyslové brány. Motory jsou rozděleny dle váhy křídla do 500 kg do 2000 kg. Hřeben dodáváme plastový i ocelový. Řídící jednotky je možno sjednotit s garážovými systémy pro ovládání jedním ovladačem.

Pro velmi těžké a rozměrné brány máme v nabídce pohony bran pro brány do hmotnosti 4000 kg.

REFERENCE

Prohlédněte si stránku a naše reference brány, které jsme vyráběli a odborně montovali. Vyrábíme desítky vjezdových bran ročně a máme mnoho spokojenýchkridlove_branyzákazníků. Následující fotografie Vám určitě pomohou při rozhodování, zda si objednat posuvné brány či křídlové brány právě od nás. Výroba brány probíhá přímo ve výrobní hale v Kladně, mnoho spokojených zákazníků máme po celé republice, nejblíž to mají zákazníci, kteří potřebují brány Slaný či brány Beroun. Dodáváme i do okolních krajů – brány Plzeň, brány Hradec Králové či brány České Budějovice.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně sortimentu – posuvné brány Kladno, brány České Budějovice či brány Plzeň, neváhejte se poradit s technickými detaily s našimi specialisty. Rádi Vás navštíví přímo na místě stavby. Snahou je nalézt vždy optimální řešení, které Vám bude vyhovovat a bude proveditelné z technického hlediska.

<< Referenční fotografie vjezdových bran zde >>

Jak se postupuje při objednávce

Automatickou vjezdovou bránu si můžete objednat dvěma způsoby – telefonicky nebo osobně na prodejně. Poté si na Vás náš technik vezme údaje a navštíví Vás přímoobchodnicena místě budoucí montáže brány.

Na základě zaměření s vámi sepíše objednávku, podle které se brána nejpozději do 3-4 týdnů vyrobí. V době sezóny se může termín z kapacitních důvodů prodloužit. Po vyrobení brány Vás bude kontaktovat vedoucí montáží a domluví si s Vámi termín montáže.

Platby (záloha a doplatek) probíhají hotově nebo převodním příkazem – záleží na domluvě mezi Vámi a naším obchodním zástupcem. Zálohu ve výši minimálně 70% zaplatíte přímo obchodnímu zástupci při sepsání objednávky nebo Vám vystavíme proforma fakturu. Doplatek uhradíte při montáži a vyzkoušení funkčnosi brány v hotovosti.

Pokud máte zájem o vjezdové brány bez montáže, je nelépe přijít do jedné za našich prodejen s požadovanými rozměry (křídlová brána Kladno, posuvné brány Kladno, posuvná brána Praha, posuvná brána Plzeň, vjezdová brána  České Budějovice, posuvná brána Hradec Králové). Cena je kalkulována na základě dodaných informací. S naším technikem domluvíte  veškeré detaily k výrobě brány – rozměry, ovládání, barva a obchodní pracovník s vámi sepíše objednávku a způsob odběru nebo dodání. Termín je v tomto případě 2-3 týdny samozřejmě v závislosti na kapacitě výroby.