Jaký typ rolet si vybrat?

Přemýšlíte o venkovních roletách a nevíte, který typ zvolit? Existuje několikero dělení – základním je, v jaké fázi výstavby o roletách přemýšlíte. Ideální je řešit tento typ stínění již ve fázi projektu domu, protože lze kastlíky zabudovat přímo nad okenní rám či do připraveného překladu. Kastlík této rolety tak žádným způsobem nezasahuje do světlosti okna a je schován pod fasádou. Pokud již dům stojí a není možný zásah do konstrukce, lze nabídnout rolety pro dodatečnou montáž. Kastlík je sice viditelný, ale dokážeme ho nabídnout v základní barené škále, ale i ve všech odstínech RAL a tudíž se snažíme jeho viditelnost co nejvíce eliminovat.

Dalším typem rolet jsou rolety atypické, které jsou určeny pro různé typy oken – šikmých, trojúhelníkových. Ovládají se podle toho buď shora dolů nebo obráceně zdola nahoru. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena.

Rolety Vám můžeme nabídnout s integrovanou sítí proti hmyzu, kterou ocení jistě každý uživatel. Tuto síť dodáváme pro rolety dodatečně montované i pro rolety určené pro novostavby.

Dalším dělením rolet může být podle typu ovládání. Rolety lze ovládat ručně přes navíjecí pásek či šňůru, ale samozřejmě komfortnější a oblíbenější je ovládání motorické. U motoríckého ovládání můžete zvolit, zda chcete roletu ovládat tlačítkem na zdi či dálkovým ovladačem. K motorizovaným roletám nabízíme širokou škálu doplňků a čidel, které zvýši uživatelský komfort.

V případě, že Vás zajímají další informace či potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vaše dotazy zodpovíme.

Publikováno: admin; Datum: 1.5.2015; Rubrika: Aktuálně, Hlavní články, Rady a návody