Časté dotazy

Vítejte na stránce s častými dotazy. Najdete zde odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se našich produktů. Ušetřete čas a získávejte rychlé a jasné informace. Pokud zde nenajdete, co vás zajímá, kontaktujte nás.

Vnitřní žaluzie

Jsou lepší žaluzie nebo rolety?

Výběr mezi žaluziemi a roletami závisí na osobních preferencích a potřebách. Žaluzie nabízejí více možností regulace světla, zatímco rolety mohou poskytovat lepší zatemnění. Je to otázka designu a funkcionality, kterou preferujete.

Prodáváte náhradní díly na horizontální žaluzie?

Samozřejmě nabízíme náhradní díly na žaluzie naší výroby. Pokud máte žaluzie jiného výrobce, nelze zaručit, že Vám naše díly do Vaší žaluzie budou pasovat.

Z jakého materiálu žaluzie vyrábíte?

Vertikální žaluzie vyrábíme z prvotřídních materiálů. Profil z hliníkové slitiny má bílou povrchovou úpravou. Lamely jsou z polyesteru, bavlny nebo sklotextilu.

Existují vertikální žaluzie s možností dálkového ovládání?

Ano, nabízíme možnost dodání motorizované vertikální žaluzie, která je vybavena dálkovým ovladačem.

Lze vertikální žaluzie použít na oknech ve tvaru oblouku?

Ano, nabízíme vertikální žaluzie, které lze přizpůsobit pro okna ve tvaru oblouku nebo jiné neobvyklé tvary.

Jaké lamely jsou vhodné pro počítačové pracoviště?

Doporučujeme lamely s odrazovou vrstvou, oproti běžným látkám propouštějí max 12% světla. Dále doporučujeme lamely typu blackout, které nepropouští světlo téměř vůbec. Tuto variantu doporučujeme například do promítacích místností.

Co dělat v případě závady na vertikální žaluzii?

Pokud žaluzie vyrobila naše firma, stačí nás navštívit na jedné z našich prodejen. Na Vaše přání zajedeme k Vám domů a pokud to bude možné žaluzii opravíme přímo na místě. V případě většího poškození Vám žaluzii odmontujeme, opravíme a po dohodě s Vámi namontujeme zpět. S ohledem na rozsah poškození si vyhrazujeme právo opravu neprovést a nabídnout vám novou žaluzii.

Jak se měří vertikální žaluzie?

Pro změření vertikálních žaluzií je třeba zjistit šířku a výšku otvoru, kam chcete vertikální žaluzii umístit. Při měření šířky se obvykle doporučuje vzít v úvahu i přídavek pro přesah žaluzií.

Hodí se mi vertikální žaluzie do bytu?

Už dávno neplatí, že vertikální látkové žaluzie jsou záležitostí pouze komerčních prostor. Díky velkému množství barevných odstínů a typů lamel budou vhodnou dekorací do vašeho domu nebo bytu.

Jak regulovat světlo pomocí vertikálních žaluzií?

Vertikální žaluzie umožňují precizní kontrolu světla. Lze je naklápět nebo úplně otevřít/zavřít podle potřeby.

Jak se čistí lamely na vertikální žaluzie (údržba vertikálních žaluzií)?

Lamely jsou ošetřeny antistatickou úpravou. Jako běžná údržba postačí jednou za čas lamely vyluxovat, popř. otřít vlhkým hadrem.

Při manipulaci s lamelou zabraňte jejímu zlomení. Existují i specializované čistírny, ve kterých nabízí čištění vertikálních žaluzií, ale vzhledem k nízké ceně látek doporučujeme jednou za čas látky vyměnit.

Jaká je cena vertikálních žaluzií?

Cena se odvíjí dle velikosti a od vybrané látky. Ceny startují od 470 Kč do 1214 Kč za m2. Cena nezahrnuje montáž a dopravu.

Jsou bambusové žaluzie vhodné do vlhkých prostor, například koupelny?

Některé typy bambusových žaluzií jsou vhodné pro vlhké prostředí, ale je důležité vybrat varianty odolné vůči vlhkosti.

Jak se čistí dřevěné žaluzie?

Čištění závisí na konkrétním typu žaluzií, ale obvykle je možné je otřít suchým hadříkem nebo jemně otřít vlhkým hadříkem.

Jsou bambusové žaluzie vhodné pro všechny typy interiérů?

Ano, bambusové žaluzie se hodí do různých interiérů, od tradičních po moderní, a jsou dostupné v různých barevných odstínech.

Jaký způsob ovládání bambusové žaluzie nabízíte?

U bambusových žaluzií s lamelou 25mm nabízíme ruční ovládání pomocí řetízku nebo tyčkou a provázkem. U širších lamel 50mm nabízíme ovládací provázky nebo kombinaci provázek a tyčka. Pro náročnější zákazníky doporučujeme komfortní motorové ovládání.

Jaký je rozdíl mezi venkovními a vnitřními horizontálními žaluziemi?

Venkovní horizontální žaluzie jsou navrženy pro venkovní použití, takže všechny materiály použité při jejich výrobě musí být pro toto použití vhodné. Navíc venkovní žaluzie mají větší účinek proti přehřívání interiéru, jelikož jsou montovány před oknem a tudíž brání přehřívání samotného okna. Vnitřní žaluzie jsou určeny výhradně pro interiéry a nabízí funkci nejen jako zastínění, ale i  výrazného estetického prvku.

Jaká je průměrná cena hliníkových horizontálních žaluzií?

Cena hliníkových žaluzií se vypočítá dle velikosti, dle barevného provedení a způsobu ovládání.

Můžou být horizontální žaluzie instalovány na všechny typy oken?

Ano, horizontální žaluzie jsou dostupné v různých provedeních a díky přesnému zaměření je můžeme instalovat na téměř všechna okna.

Který typ horizontálních žaluzií je nejlepší do ložnice?

Dřevěné žaluzie jsou často považovány za vhodné pro ložnice kvůli svému příjemnému vzhledu a tepelným vlastnostem.

Jak často by měly být horizontální žaluzie čištěny?

Doporučujeme čištění horizontálních žaluzií alespoň jednou za měsíc, aby se udržela čistota a odstranily se nečistoty.

Jsou horizontální žaluzie energeticky úsporné?

Ano, horizontální žaluzie mohou být energeticky úsporné tím, že umožňují regulaci průtoku světla a teploty v místnosti, což může snížit náklady na vytápění nebo chlazení.

Dokážu si horizontální žaluzie namontovat sám?

Montáž horizontálních žaluzií není nijak složitá. Poskytneme Vám návod, podle kterého montáž zvládnete sami. Důležité je žaluzie před výrobou správně zaměřit, aby na Vaše okna správně seděly. Samozřejmě Vám nabízíme i službu dodávky žaluzií s montáží, kde se nemusíte o nic starat a naši technici udělají vše.

Co jsou celostínící žaluzie?

Celostínící, resp. domykatelné žaluzie je mezi zákazníky oblíbený typ horizontálních žaluzií, který se vyznačuje větší schopností stínění. Tato schopnost je zajištěna jiným umístěním otvorů na lamele, kterými prochází textilní páska a vodící struny. Tyto průřezy jsou raženy ve spodní třetině lamely a při naklonění lamel zůstávají ukryty. Žaluzie působí celistvým dojmem bez jakýchkoliv otvorů.

Co dělat v případě závady na žaluzii?

Pokud jsou žaluzie vyrobeny naší firmou, na skladě máme většinou všechny potřebné náhradní díly. Žaluzii můžete odmontovat z okna a přinést na prodejnu kde vám sdělíme, zda je závada opravitelná a pokud ano, tak si opravenou žaluzii můžete většinou do 2 dnů vyzvednout opravenou. Nebo si můžete  objednat našeho technika. Na Vaše přání zajedeme k Vám domů kde náš technik vyhodnotí rozsah poškození a buď žaluzii opraví přímo na místě nebo v případě většího poškození Vám žaluzii odmontujeme, opravíme u nás ve firmě a po dohodě s Vámi namontujeme zpět. S ohledem na rozsah poškození si vyhrazujeme právo opravu odmítnout a nabídnout vám výměnu žaluzie za nový kus.  Vše samozřejmě záleží na domluvě.

Z jakých materiálů horizontální žaluzie vyrábíte?

Lamely horizontálních žaluzií vyrábíme z hliníku v mnoha barevných odstínech. Šířka lamely je 25 mm.

Máte žaluzie skladem?

Bohužel ne. Každou žaluzii vyrábíme přesně na míru. Takto Vám zaručíme vždy přesně pasující žaluzii v jakékoliv barvě.

Jaké typy horizontálních žaluzií nabízíte?

Nabízíme celou řadu horizontálních žaluzií.

ISSO žaluzie = nejoblíbenější a v současné době nejprodávanější typ žaluzie pro plastová okna a eurookna, která se ovládá řetízkem.

interiérová žaluzie = doporučujeme na dřevěná i plastová okna, montuje se na rám okna a ovládá se tyčkou a provázkem.

Je možné vyrobit žaluzie na míru?

Veškerá výroba bambusových žaluzií je zakázková, tudíž se vše vyrábí na míru dle konkrétního zaměření u zákazníka.

Jaká je dodací lhůta bambusových žaluzii?

Běžná dodací lhůta je 5-7 týdnů včetně montáže. Pokud máte zájem o tento typ žaluzií bez montáže je dodací lhůta 4 týdny. Vše záleží na vytíženosti a kapacitě výroby.

Z jakých materiálů jsou bambusové žaluzie vyrobeny?

Bambusová lamela je v 12 barevných odstínech – pro 25mm i pro 50mm. Horní profil je z válcované oceli a je překrytý krycí lištou ve stejném dekoru jako jsou lamely.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení stínění?

Dejte nám vědět a naši specialisti
se vám budou věnovat.

Chci poradit