Časté dotazy

Vítejte na stránce s častými dotazy. Najdete zde odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se našich produktů. Ušetřete čas a získávejte rychlé a jasné informace. Pokud zde nenajdete, co vás zajímá, kontaktujte nás.

Markýzy

Jak chránit výsuvnou markýzu před větrem?

Většina výsuvných markýz je navržena tak, aby odolávala mírnému vánku. Pro silnější větrné podmínky je možné použít speciální senzory, které automaticky svinou markýzu. Je však nutné počítat s reakční dobou cca 2-3s a zatažení trvá 30-60s dle výsuvu markýzy.

Může výsuvná markýza snížit náklady na chlazení v interiéru?

Ano, výsuvné markýzy mohou pomoci snížit tepelný příjem slunečního záření, což může vést ke snížení nákladů na chlazení v horkých dnech.

Jak dlouho trvá instalace výsuvné markýzy profesionálem?

Instalační doba závisí na složitosti markýzy a podmínkách instalace, ale obvykle trvá několik hodin.

Vyplatí se kazetová markýza z ohledem na uschování látky v kazetě?

Kazetová markýza samozřejmě chrání látku před prachem a nepřízní počasí více, ale její hlavní přínos je v estetice. Kazetové markýzy jsou proto chápany spíš jako luxusní produkt. Také je třeba vzít v úvahu styl domu. Každopádně zvýší dle našeho názoru životnost látky až o polovinu.

Jak často je třeba údržba výsuvné markýzy?

Doporučuje se pravidelně čistit markýzu od prachu a špíny. Taktéž by měly být pravidelně kontrolovány všechny mechanické části, aby se předešlo případným problémům.

Jaké největší markýzy na terasu doporučujete, a aby byly co nejpevnější?

Markýzy na terasu je třeba stále chápat jako zařízení, kterým můžete regulovat slunce a teplo na terase, ale na druhou stranu při nepřízni počasí je nutné terasové markýzy zasunout. Nemůžou tedy nahradit stabilní zastřešení nebo zimní zahradu. Vyrábíme velkoplošné markýzy typu GIANT a VICTORY, kterou vyrábíme až do 12m šíře a 5,6m výsuvu. Jedná se o jedny z nejsilnějších a nejpevnějších markýz na evropském trhu. Ramena jsou 2x silnější a pevnější než klasické terasové markýzy.

Můžu si objednat výměnu plachty na starší markýze?

Ano. Látky na markýzy vyrábíme na míru. V naší výrobní hale používáme profesionální řezací stůl i šicí stůl na potahy markýz. Takže stačí zadat rozměry. Látku vám také naši pracovníci mohou vyměnit. U otevřených markýz je možné měnit látku na místě montáže, ale u kazetových nebo polokazetových je nutné výměnu provádět u nás na dílně ve stojanu.

Protéká plachtou voda?

Plachta je silně naimpregnována. Takže vodu nepropouští. Někdy se muže stát, že voda lehce prokapává ve švech. Tato netěsnost je pouze dočasná, látka používaná pro výsuvné markýzy, se po prošití utáhne okolo nití nejpozději do 30 dnů.

Je možné provést motorizaci později?

Ano. Můžete motorizaci provést později. V případě, že použijete motory s integrovanými přijímači, postačí přívod 220 V k těmto motorům. Tím minimalizujete stavební zásahy v interiéru.

Jaký je maximální rozměr výsuvné markýzy?

Markýzu Vám vyrobíme na míru dle Vašeho zadání. Výsuvy se vyrábí po 50cm. Na šířku dokážeme vyrobit markýzy do 12m.

Můžeme mít markýzu vytaženou při dešti?

Markýza je protisluneční zařízení nikoliv protidešťový prvek. Sice impregnace látky zajišťuje nepropustnost, ale nedoporučujeme používat markýzu při dešti, mohlo by dojít k ohnutí ramen. V závislosti na sklonu markýzy, intenzity deště litry/sekundu a dle typu markýzy, je nebezpečí, že se na markýze vytvoří kaluž a ta svoji hmotností poškodí celou markýzu. Na takové poškození markýzy vlivem působení vody a se nevztahuje záruka.

Co dělat v případě závady na markýze?

Pokud jsou markýzy na terasu vyrobeny naší firmou, máme skladem všechny potřebné náhradní díly. V případě většího poškození Vám markýzu odmontujeme, opravíme u nás ve firmě a po dohodě s Vámi namontujeme zpět.

Z jakých materiálů výsuvné markýzy vyrábíte?

Konstrukce venkovní markýzy je z kvalitní hliníkové slitiny. Jako potahy používáme kvalitní markýzové látky, které jsou určeny přímo k výrobě markýz. Mají speciální povrchovou úpravu proti vodě, plísni a UV filtr.

V jakých barvách markýzy vyrábíte?

Konstrukce markýzy na terasu je v bílé barvě. Nabízíme však i možnost lakování např. do antracitové barvy nebo jakékoliv dle vzorníku RAL. Látky pro terasové markýzy nabízíme v celé škále barev a vzorů.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení stínění?

Dejte nám vědět a naši specialisti
se vám budou věnovat.

Chci poradit