Časté dotazy – markýzy

caste dotazy - obchodnikPokud zde nenajdete odpovědi, které hledáte na téma markýzy, neváhejte nás, prosím, kontaktovat.

Jaká je dodací lhůta?

Markýzy venkovní vyrábíme v termínu do 2 týdnů, pokud tomu kapacita dovolí. Pokud si přejete dodávku i s montáží budou Vám nainstalovány do 3 týdnů. V případě dodávky markýzy s potiskem dodáváme markýzy do 4 týdnů. Samozřejmě v době sezóny je možné, že z kapacitních důvodů bude nutné termín dodání prodloužit, ale samozřejmě v některých případech lze termín výroby markýz výrazně zkrátit, podle naplnění naší výroby a to bez příplatku.

Jaká je záruka?

Záruku na venkovní markýzy poskytujeme 24 měsíců.

V jakých barvách markýzy vyrábíte?

Konstrukce je bílé barvě, látka dle vzorníku (cca 90 druhů). Nejoblíbenější látky najdete v sekci vzorkovník. Doporučujeme však vyžádat si celou naši kolekci, kde si jistě vyberete tu správnou látku pro Vaši novou markýzu.

Jak postupovat pokud chci markýzu objednat?

Stačí zavolat na naše telefonní číslo, sdělit nám Vaše jméno, adresu a telefon. Po telefonické dohodě Vás navštíví náš obchodní pracovník, který doporučí markýzu  a zaměří potřebné rozměry a sepíše s Vámi objednávku. . Platební podmínky – záloha minimálně 70% v hotovosti při sepsání objednávky, doplatek v hotovosti při převzetí.

Z jakých materiálů jsou výsuvné markýzy vyrobeny?

Konstrukce jsou vyrobeny z hliníkové slitiny. Jako potahy používáme kvalitní markýzové látky, které jsou určeny přímo k výrobě markýz. Mají speciální povrchovou upravu proti vodě, plísni a UV filtr.

Nabízíte markýzy i velkoodběratelům?

Ano. Zavolejte nám nebo nás navštivte na naší adrese, my Vám dáme k dispozici vzorníky látek, objednávkové formuláře a ceník a proškolíme vaše pracovníky. Samozřejmostí je návštěva našeho technika i přímo ve Vaší firmě. Termíny zhotovení jsou do 10 dnů, v případě větších zakázek dle dohody. Platební podmínky – v hotovosti i převodem na základě námi vystavené faktury. Záleží jen na dohodě. K našim velkoodběratelům patří montážní firmy, výrobci oken i stavební firmy, tak proč ne právě Vy?

Co dělat v případě závady na markýze?

Pokud jsou markýzy na terasu vyrobeny naší firmou, jsou skladem všechny potřebné náhradní díly. Stačí nás navštívit na naší adrese nebo zatelefonovat. Na Vaše přání zajedeme k Vám domů a markýzu opravíme přímo na místě. V případě většího poškození Vám markýzu odmontujeme, opravíme u nás ve firmě a po dohodě s Vámi namontujeme zpět.

Jak se dá markýza ovládat?

– pomocí motoru a ovladače nebo tlačítkem na zdi

– ručním ovládáním – klikou

Můžeme mít markýzu vytaženou při dešti?

Markýza je protisluneční zařízení. Sice impregnace látky zajišťuje nepropustnost, ale nedoporučujeme používat markýzu při silnějším dešti, mohlo by dojít k ohnutí ramen. V závislosti na sklonu markýzy, intenzity destě litry/sekundu a dle typu markýzy, je nebezpečí že se na markýze vytvoří kaluž a ta svoji hmotností poškodí výsuvnou venkovní markýzu.

V jakých rozměrech markýzy vyrábíte?

Markýzu Vám vyrobíme na míru dle Vašeho zadání. Výsuvy se vyrábí po 50cm.

Je možné provést motorizaci později?

Ano. Můžete motorizaci provést později. V případě, že použijete motory s integrovanými přijímači, postačí přívod 220 V k těmto motorům. Tím minimalizujete stavební zásahy v interiéru.

Protéká plachtou voda?

Plachta markýzy je silně naimpregnována. Takže vodu nepropouští. Někdy se muže stát, že voda lehce prokapává ve švech. Tato netěsnost je pouze dočasná, látka se po prošití utáhne okolo nití nejpozději do 30 dnů. To garantujeme.

Můžu si objednat výměnu plachty na starší markýze?

Ano. Látky na markýzy vyrábíme na míru. V naší výrobní hale používáme profesionální řezací stůl i šicí stůl na potahy markýz. Takže stačí zadat rozměry. Látku vám také naši pracovníci mohou vyměnit. U otevřených markýz je možné měnit látku na místě montáže, ale u kazetových nebo polokazetových je nutné výměnu provádět u nás na dílně ve stojanu.

Vyplatí se kazetová markýza z ohledem na uschování látky v kazetě?

Kazetová markýza samozřejmě chrání látku před prachem a nepřízní počasí, ale její hlavní přínos je v estetice. Kazetové markýzy jsou proto chápany spíš jako luxusní produkt. Také je třeba vzít v úvahu styl domu. Každopádně zvýší dle našeho názoru životnost látky až o polovinu.

Jaké největší markýzy na terasu byste mi doporučili a aby byly co nejpevnější?

Markýzy na terasu je třeba stále chápat jako zařízení, kterým můžete regulovat slunce a teplo na terase, ale na druhou stranu při nepřízni počasí je nutné terasové markýzy zasunout. Nemůžou tedy nahradit stabilní zastřešení nebo zimní zahradu. Pro vaše účely by se nejlépe hodila markýzy GIANT, kterou vyrábíme až do 12m šíře a 5m výsuvu. Jedná se o jednu z nejsilnějších a nejpevnějších markýz na evropském trhu. Ramena jsou 2x silnější a pevnější než jiné terasové markýzy.