Časté dotazy – garážová vrata

caste dotazy - obchodnikPokud zde nenajdete odpovědi, které hledáte, neváhejte nás, prosím, kontaktovat.

Jaká je dodací lhůta na garážová vrata?

Garážová sekční vrata včetně montáže dodáváme do 3-4 týdnů. U atypických vrat je dodací lhůta do 5 týdnů. Atypickými vraty rozumíme něco nadstandardního, protože se v první řadě snažíme uspokojit každého zákazníka i s netradičním přáním na garážová vrata. Rozměry sekčních vrat jsou na míru pokaždé, ale za to u nás nepřiplácíte.

Jaká je záruka na vrata?

Záruku na vrata, příslušenství a pohony poskytujeme 24 měsíců.

Jaká má být stavební připravenost?

V garáži by měla být hotová podlaha a hotové omítky. V opačném případě sekční vrata nemusejí přesně dosedat na podlahu. Také není dobré garážová vrata montovat před provedením omítek, protože muže dojit k zbytečnému zaprášení pohyblivých částí vrat.

Barevné odstíny?

V nabídce je 7 základních odstínů. Je také možné udělat vrata v jakémkoliv barevném odstínu z RAL stupnice.

Jak se garážová vrata otevřou, když nejde elektřina?

K motoru lze dodat nouzové odblokování. Pokud není do garáže jiný přístup, je potřeba vnější klika.

V jakých designech se garážová vrata dodávají?

Garážová vrata se dodávají v designech hladký povrch, stucco, woodgrain.

Prodáváte vrata na splátky?

Garážová vrata na splátky bohužel neprodáváme. Požadujeme vždy uhrazení zálohy, abychom mohli zahájit výrobu.

Jak postupovat při objednání garážových sekčních vrat?

1) Pokud máte zájem o garážová vrata, Praha a okolí jsou nejbližší destinace, ze kterých je možno nás osobně navštívit u nás na prodejně v Kladně- viz kontakty.

2) Domluvit si telefonicky schůzku s naším obchodně – technickým pracovníkem přímo u Vás na stavbě – v garáži –  – tato návštěva je zdarma.

Co znamenají dvou-kanálové ovladače, tedy ty dva kanály?

Pokud má ovladač dvě tlačítka, pak hovoříme o dvou kanálech, každým tlačítkem je možné ovládat jiná vrata. Nebo vrata a bránu.

 

Jak udržovat vrata v dobré kondici?

Garážová vrata by se měla jednou ročně servizovat. Pozvěte si nás na servisní prohlídku. Vrata je nutné minimálně jednou za rok vyčistit promazat, zkontrolovat opotřebené díly a vyměnit je. Pokud se vrata otevírají častěji než je běžné je třeba vrata kontrolovat častěji

 

Jaky je rozdíl mezi sekčními vraty s tažnou a torzní pružinou?

Garážová vrata s tažnými pružinami po stranách se používají jen pro jednogaráže do šíře 3m. Výhoda je, že tyto vrata nemají takové nároky a prostor v nadpraží a zároveň je toto konstrukční řešení levnější. Oproti tomu vrata s torzními pružinami se používají na velká vrata.

 

Jaký je rozdíl mezi výklopnými a sekčními vraty?

Rozdíl je v konstrukci vrat. Výklopná vrata nenabízíme, protože je nepovažujeme za dostatečně kvalitní výrobek. Výklopná vrata jsou zavěšena letmo pouze na 1 páru koleček. Lze je snadno vypáčit a špatně se dovírají. Podle našeho názoru je cenový rozdíl zanedbatelný a garážová sekční vrata podstatně lepší řešení pro jakoukoli garáž.