okenní síť proti hmyzu v kuchyni

Domov a zahrada 21. 9. 2022

3 důvody, proč si pořídit ochranné sítě proti hmyzu

Teplé počasí nás táhne k vodě – a láká hmyz do naší domácnosti. K tomu, abyste jaro a léto prožili bez nepříjemných kousanců, postačí drobné vylepšení domácnosti. Síť proti hmyzu do oken. Proč byste do ní měli investovat ještě letos?

Chráníte svou rodinu před vážnými nemocemi 

Mouchy, komáři a další jsou malí svým rozměrem, ale mohou způsobit vážné problémy. Podvědomě víme, že je nutné se vyhýbat a chránit se proti klíšťatům. Nemalé riziko ale nesou i komáři a to obzvlášť na přelomu léta a podzimu. Například komár egyptský je nositelem viru zika, horečky denga a nebo žluté zimnice. A nenechte se mýlit, najdeme ho i v našich končinách. 

Od roku 2012 se vyskytuje na jižní Moravě a šíří se do dalších oblastí. Může za to globální oteplování a z něho plynoucí klimatické změny, ale i dopravní řetězec. To do budoucna přinese další druhy hmyzu, před kterými bude nutné se mít na pozoru. Dalším zásadním onemocněním, které přenáší i český komár je západonilská horečka. Je proto důležité chránit se včas. V lese vám pomůže repelent, doma například síť na balkonové dveře. 

Vyhnete se otravnému bzučení

Pokud pracujete z domu, víte jak těžké je se soustředit, pokud vám v pracovně bzučí moucha. Ještě horší je, pokud vás v noci vzbudí pískot komára. Ačkoliv to můžete považovat za banalitu, časté vyrušení ze spánku se může odrazit na vašem zdraví, dobré náladě i produktivitě. Nabízí se možnost nechat zavřená okna, ale odborníci doporučují pravidelně větrat a to obzvlášť v ložnici a menších prostorech.

Kvalitní síťový rám vám umožní větrat i večer při rozsvícené lampičce. Otravný hmyz zůstane venku a vy si domu pustíte jen příjemný vánek. A to i pokud žijete v mezonetu, nebo v patře pod střechou, stačí si vybrat rolovací síť na střešní okno.

Předejdete včelímu bodnutí i nebezpečným sršňům

Nikdo, kdo má doma malé děti nebo domácí mazlíčky, nechce zažít moment, kdy jejich miláček dostane žihadlo. Kromě toho, že jde o bolestivý a nepříjemný zážitek, může také dojít k vážně alergické reakci. Pokud bude vaše ratolest nebo zvíře zrovna bez dozoru, může případ skončit fatálně. Síť do oken nebo dveří této situaci předejde a ochrání celou vaši rodinu (nejen) před včelami, vosami a sršni. 

V našem novém videu vám poradíme jaké sítě proti hmyzu budou vhodné do vaší domácnosti. Společnost UNIVERS vám sítě vyrobí na zakázku do 3 týdnů. Zajímá vás odhad ceny? Pošlete si nezávaznou poptávku.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného řešení stínění?

Dejte nám vědět a naši specialisti
se vám budou věnovat.

Chci poradit